16:13
17 квітня
2025

У США пояснили, чому не передавали Україні ракети ATACMS у перші місяці війни

У США пояснили, чому не передавали Україні ракети ATACMS у перші місяці війни - today.ua
Ольга Березовська
Редактор стрічки новин today.ua

Колишній радник 46-го президента США прокоментував рішення адміністрації Байдена не передавати Україні ракети ATACMS на початку російського вторгнення. Джейк Салліван пояснив, що причина була не у страху початку Третьої світової війни.

Україна майже два роки просила адміністрацію Джо Байдена передати ATACMS для боротьби з російськими окупантами. Але у США довго відмовляли, доки у квітні 2024 року Вашингтон все ж таки не надав ЗСУ першу партію цих балістичних ракет. А зараз стало відомо, чому США так довго зволікали з цим рішенням.

16 квітня в Мережі з'явилося відео інтерв'ю Джейка Саллівана, колишнього радника Джо Байдена з національної безпеки. У ньому він розповідає про те, що вирішальним фактором був не страх перед початком Третьої світової війни, а нестача ракет ATACMS у США.

"Причина, з якої ми спочатку їх не надали, полягає в тому, що міністр оборони та американські військові повідомили президенту, що у США недостатньо цих засобів в арсеналі для задоволення наших основних потреб у стримуванні. Вони фактично сказали: "Ми не рекомендуємо передавати їх іншій країні", - заявив Салліван.

Він зазначив, що передача Україні цих ракет стала можливою лише після того, як США збільшили виробництво. 

Але, за словами ексрадника Байдена, була й інша причина затримувати надання ATACMS. Він заявив, що у квітні-травні 2022 року Вашингтон був готовий піти на ризик, щоб допомогти українцям, проте все ж таки намагався не допустити ескалації. Салліван додав, що зрештою Україна отримала ці ракети, але вони не змінили хід війни.

Нагадаємо, раніше в Офісі президента України пояснили, коли Трамп почне продавати зброю Києву.

Більше про: Війна США