Українцям в РФ розповіли, як вони зможуть проголосувати на президентських виборах

1916
Українцям в РФ розповіли, як вони зможуть проголосувати на президентських виборах - today.ua
Фото:UA.NEWS

Українці, які перебувають на консульському обліку в дипломатичних установах України на території РФ, зможуть проголосувати на виборах Президента України 31 березня 2019 року в посольствах України в Грузії, Казахстані та Фінляндії. Таку заяву зробили в ЦВК.

“Зазначену категорію громадян України включено до списків виборців, тому вони мають можливість безперешкодно брати участь у голосуванні на відповідних виборчих дільницях, указаних у додатку до постанови Центральної виборчої комісії від 31 грудня 2018 року № 274. Також громадяни України, які тимчасово перебувають у Російській Федерації та мають паспорт громадянина України, можуть реалізувати своє право голосу за місцем своєї реєстрації в Україні”, – додали у ЦВК.

Водночас у ЦВК розповіли про неможливість забезпечення безпечного виборчого процесу на території Росії. П’ять виборчих дільниць на території РФ були ліквідовані.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін пояснює закриття виборчих дільниць тим, що Росія стосовно України є країною агресором і окупантом, тож проводити вибори на її території є апріорі дуже проблематичним і ризикованим кроком.

Нагадаємо, Володимир Зеленський офіційно підтвердив, що балотуватиметься в президенти України.

Раніше Петро Порошенко заявив, що Росія вже почала втручатися у майбутні вибори в Україні.

загрузка...