Сильні алергіки: ТОП-3 породи кішок, які можуть бути небезпечними для здоров'я

Будь-яка кішка може викликати у людини алергічну реакцію, але є породи, які особливо небезпечні для алергіків. Ознаками алергії медики називають кропив'янку, лихоманку, свербіж, кашель і анафілактичний шок. Представляємо до вашої уваги ТОП-3 породи котів, яких ризиковано заводити в квартирі, особливо, де є діти.

Сильні алергіки: ТОП-3 породи кішок, які можуть бути небезпечними для здоров'я - today.ua

Кількість алергену у різних порід може відрізнятися, однак деякі породи містять його більше, ніж інші. Серед них - персидська кішка, мейн-кун і сфінкс.

Помилково думати, що алергія у людини проявляється тільки на шерсть кішки. Це не так. Алергенний у кішок особливий білок під назвою Fel d1содержится в слині, екскрементах, поті і частинки шкіри кота. Так як тварина часто облизується, слина покриває весь волосяний покрив, а значить чіпаючи кішку, у людини може початися алергія.

Персидська кішка

Сильні алергіки: ТОП-3 породи кішок, які можуть бути небезпечними для здоров'я

Персидські кішки розносять більше алергенного білка, ніж інші породи. Ці довгошерсті вихованці багато вилизуються, покриваючи шерсть слиною з алергеном. Крім того, вони сильно линяють, і їх шерсть розкидана по всій квартирі. Ще у цих котів часто сльозяться очі, а виділення з очей і носа - це також джерело алергії. Тому якщо у вас поруч з цією кішкою починається алергічна реакція, тоді жити в одній квартирі з нею вам протипоказано.

Мейн-кун

Сильні алергіки: ТОП-3 породи кішок, які можуть бути небезпечними для здоров'я

У цих котів дуже густа і довга шерсть. До того ж, мейн-куни дуже великих розмірів і сильно линяють. Їх шерсть розноситься по всьому будинку, тому навіть ті люди, які не страждали раніше алергією на кішок, поруч з мейн-куном можуть відчути себе недобре. Симптомами алергії є нежить, сльози, почервоніння шкіри. Позбутися від цих симптомів, можна лише ізолювавшись від кота.

Сфінкс

Сильні алергіки: ТОП-3 породи кішок, які можуть бути небезпечними для здоров'я

Сфінкси — одні з найбільш алергенних кішок, незважаючи на те, що вони не мають шерсті. Однак, в крові у цієї породи знаходиться багато алергену. Ці кішки сильно потіють, адже їх тіло виділяє спеціальну захисну рідину. У ній міститься алерген. Купати сфінкса потрібно не менше 3-4 разів на тиждень. Якщо робити це частіше, то шкіра почне пересихати, тріскатися і лущитися. І в будь-якому випадку купання не знищує алерген.

Раніше повідомлялося про 5 найбільш агресивних і злих порід кішок, які проявляють риси хижаків.

ДЖЕРЕЛОfacenews.ua