Смертельна ДТП на Сумській у Харкові: поліція відкрила справу на експертів, які визначали швидкість автомобіля Зайцевої

Холодногорский відділ поліції м.Харкова відкрив кримінальне провадження щодо кількох співробітників обласного бюро судово-медичних експертиз ім. Бокаріуса. Справа була відкрита після заяви захисника одного з фігурантів справи про дорожньо-транспортну пригоду, яка сталася 18 жовтня 2016 року, Геннадія Дронова.

Смертельна ДТП на Сумській у Харкові: поліція відкрила справу на експертів, які визначали швидкість автомобіля Зайцевої - today.ua

Як заявив адвокат Дронова Сергій Перепелиця, у захисту до експертів, які не змогли встановити швидкість руху автомобіля іншої обвинуваченої, Олени Зайцевої, є цілий ряд претензій.

"Незрозуміло, як вони накреслили умовну лінію. І не могли визначити кут, в залежності від якого автомобіль Дронова перетнув або не перетнув її", - пояснив адвокат.

Він зазначив, що до кримінальної відповідальності можуть притягнути експерта інженерно-транспортних досліджень Віталія Варлахова, експерта сектора досліджень технічного стану транспортних засобів Валерія Ольхова, експерта відео- та звукозапису Анну Роман і експерта сектора трасологічних досліджень Юлію Носатенко.

Згідно із законом, слідство може тривати протягом року. З моменту початку досудового розслідування жоден з експертів не був усунений від роботи в НДІ.

Правоохоронці інкримінують працівникам бюро судово-медичних експертиз порушення ч. 2 ст. 384 (завідомо неправдивий висновок експерта з метою штучного створення доказів сторони обвинувачення або захисту) КК України.

У разі, якщо їх провина буде доведена, експертам загрожують виправні роботи на строк до двох років або обмеження волі строком на п'ять років, або позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

Нагадаємо, 26 березня Олена Зайцева, яку разом з іншим фігурантом справи про смертельну ДТП у Харкові Геннадієм Дроновим було засуджено на 10 років позбавлення волі, подала апеляційну скаргу на вирок суду першої інстанції.

Раніше Геннадій Дронов також подав апеляційну скаргу на вирок суду першої інстанції.

ДЖЕРЕЛОKHARKIV Today