Зеленський розповів, коли скасують карантин і запустять громадський транспорт

Володимир Зеленський розповів, що після 24 квітня можуть бути частково пом'якшені карантинні заходи для деяких галузей промисловості і деяких видів громадського транспорту. Планами і міркуваннями влади гарант поділився на програмі "Свобода слова Савіка Шустера".

Зеленський розповів, коли скасують карантин і запустять громадський транспорт - today.ua

Президент сказав, що наразі Україні вдається проходити пандемію коронавірусу із прийнятними показниками захворюваності. Хоча, як підкреслив він, за будь-яких показників міркування про прийнятність виглядають цинічно. І все ж, порівняно з багатьма європейськими країнами і США, Україна виявилася більш готова до нашестя COVID-19.

Однак усе може змінитися на гірше, якщо українці дозволять собі послаблення під час великодніх свят. При несприятливому сценарії захворіти на коронавірус можуть близько 2 відсотків наших співгромадян. При геть несприятливому – близько 10 відсотків. Це буде катастрофою, тому що тоді просто захлинеться вітчизняна медицина. І лікарям, як у деяких європейських країнах, доведеться обирати - кому жити, а кому ні. Тому президент ще раз закликав українців проявити громадянську свідомість і справжню любов до ближнього.

При цьому Володимир Зеленський також згадав про наших співгромадян, які повернулися з-за кордону та перебувають на обсервації. Не всі вони дотримуються підписаних ними зобов'язань, порушуючи режим самоізоляції. Це також може стати додатковим джерелом поширення інфекції.

Зеленський розповів, коли скасують карантин і запустять громадський транспорт

Звичайно, економіка агонізує. Тому із закінченням оголошеного карантину 24 квітня деякі стратегічно важливі галузі промисловості і підприємства можуть почати працювати. Крім того, буде послаблення карантинних обмежень у сфері громадського транспорту.

Вже через тиждень влада повинна вирішити, за яким розпорядком країна житиме далі. Він розповів, що у влади заготовлено два різних плани дій на випадок різних ситуацій із розвитком захворюваності на коронавірус.

"Є план "Б". Я впевнений, що цей план "А". Буде карантин. З урядом 24 числа (квітня - ред.) ми вийдемо з комунікацією. Люди зрозуміють, які заходи по карантину будуть пом'якшені. Ті галузі, які дуже важливі для нас, будуть відкриватися. Частково може бути пом'якшення в травні з боку транспорту. Такі речі будуть", - сказав президент.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=Gqt3KYUopPY&feature=emb_logo

Нагадаємо, раніше в ЗМІ з'явилася інформація, поширена одним з телеграм-каналів, про те, що карантин в Україні можуть продовжити до 11 травня.