Вибух магістрального газопроводу “Уренгой-Помари-Ужгород“ у Полтавській області: що відомо на цю годину

Сьогодні, 9 січня, близько 15:50, прогримів потужний вибух e Полтавській області, неподалік від райцентру Лубни. Вибух був такої потужності, що в усіх прилеглих селах деренчали шибки у вікнах, і після самого вибуху ще деякий час гула земля, розповідають очевидці.

Вибух магістрального газопроводу “Уренгой-Помари-Ужгород“ у Полтавській області: що відомо на цю годину - today.ua

Як з'ясувалося, вибухнула труба газопроводу неподалік від села Калайдинці. Відразу після вибуху почалася сильна пожежа. Факел полум'я, що зметнулося вгору, було видно здалеку. Незабаром у Мережі з'явилася інформація від компанії-розподільника "Лубнигаз", в якій повідомлялося про вибух на магістральному газопроводі, що обслуговує "Оператор газотранспортної системи України" (Укртрансгаз).

"Ми отримали оперативну інформацію, що на магістральному газопроводі, який обслуговує" Оператор газотранспортної системи України "(Укртрансгаз) стався вибух на ділянці, поблизу с. Калайдинці", - говорилося в повідомленні.

Вибух магістрального газопроводу “Уренгой-Помари-Ужгород“ у Полтавській області: що відомо на цю годину При цьому повідомляли, що ця надзвичайна стуація вплинула на роботу ГРС "Новаки" і ГРС "Вишневе" Оржиця. Тому жителям сіл, які живляться від цих ГРС, можуть перекрити подачу газу.

Служба газу спрацювала оперативно. Вибух стався о 15:53. А вже о 16:05 ділянку, на якій сталася розгерметизація газопроводу, було ізольовано від подачі газу.

По газопроводу "Уренгой-Помари-Ужгород" йде російський газ від газових родовищ Західного Сибіру через Україну в європейські країни. На щастя, як стало пізніше відомо, газ оперативно пустили по обхідному шляху, і подача на Захід не була припинена. Тобто, Україна тут не вдарила в бруд обличчям.

Компанія "Лубнигаз" відразу кинула на вибухнув ділянку всі свої аварійні служби.

Слідство не виключає диверсію на газопроводі

Крім того, на місце події прибули представники МВС, ДСНС та СБУ. За фактом події відразу почали розслідування. Оскільки газопровід магістральний і відповідальний, то слідство не виключає будь-яку причину вибуху: від суто технічних причин до навмисної диверсії, що мала на меті крупно підставити Україну перед західними партнерами.

І це все на тому тлі, що будівництво газопроводу "Північний потік-2", хоча й повільно і з великими потугами, та все ж наближається до завершення.

"Розслідування встановить ймовірні причини аварійної ситуації, включаючи можливість диверсії", - запевнили в прес-службі ТОВ "Оператор ГТС України".

Нагадаємо, у компанії "Лубнигаз", яка сьогодні мимоволі виявилася в епіцентрі подій, великі проблеми з клієнтами. Справа в тому, що компанія виставила своїм споживачам найвищий в Україні тариф на розподіл газу. Через це споживачі вже кілька разів влаштовували акції протесту з вимогою знизити тариф.

Син Григорія Чапкіса назвав справжню причину смерті свого батька
Легендарний український хореограф Григорій Чапкіс помер 13 червня на 92-році життя в Київській міській клінічній лікарні. За словами його сина Грега, ...
У Viber з'явилася нова корисна функція для всіх абонентів
Viber запустив нову функцію для захисту від спаму, яка називається “Автоперевірка на Спам“. Шахраї активно обходять систему, і додавання в “чорний“ сп...
Біткоїн відновлюється, однак інвесторам святкувати поки рано
Біткоїн відновлюється. Після оглушливого півторамісячного падіння і декількох безуспішних спроб рвонути вгору, головна криптовалюта почала впевнене сх...
Фахівці розповіли, що буде в Україні з ціною на землю
Українські агровиробники не квапляться скуповувати землю. У найближчі роки ринок землі в Україні не буде жвавим, а ціна на землю, якщо і буде рости, т...
Новий податок на землю: українців зобов'яжуть платити за земельні ділянки
Уряд придумав для українців ще один податок на землю. Цим мінімальним податковим зобов'язанням обкладатимуться земельні ділянки дачних і садових коопе...