У ніч на понеділок, 6 липня, Україна пережила чергову безпрецедентну за масштабами повітряну атаку. Починаючи з 18:00 попереднього дня, російські війська випустили по мирних містах 419 засобів повітряного нападу.
Як повідомили у Повітряних силах ЗСУ, головним вектором цього масованого удару став Київ. Ворог застосував складну комбінацію ракетного озброєння та дронів різних типів, намагаючись максимально виснажити та обійти українську систему ППО.
Чим сам РФ била по Україні
Радіотехнічні війська зафіксували рекордну кількість повітряних цілей, випущених з території РФ та тимчасово окупованих українських земель. Загалом окупанти застосували 68 ракет та 351 безпілотник:
- 351 ударний БпЛА та дрон-імітатор: сюди увійшли як звичні Шахеди, так і безпілотники типів Гербера, Італмас та приманки Пародія.
- 33 крилаті ракети Х-101 (запущені з Вологодської області РФ).
- 23 балістичні ракети Іскандер-М/С-400 (курсували з Брянської, Орловської та Курської областей).
- 6 протикорабельних ракет 3М22 Циркон або Онікс (випущені з Курської області).
- 6 крилатих ракет Калібр (акваторія Чорного моря, Новоросійськ).
Які результати роботи ППО
У відбитті цієї колосальної атаки взяли участь усі наявні підрозділи Сил оборони: зенітні ракетні війська, тактична авіація, мобільні вогневі групи, а також підрозділи радіоелектронної боротьби (РЕБ) та безпілотних систем.
Станом на 08:30 ранку захисникам неба вдалося ліквідувати або нейтралізувати за допомогою РЕБ 363 ворожі цілі - 37 ракет та 326 безпілотників різних типів.
Нашим військовим вдалося повністю знищити всі 6 випущених крилатих ракет Калібр та нейтралізувати 31 із 33 крилатих ракет Х-101. Також ліквідовано переважну більшість безпілотників - 326 одиниць.
Водночас зафіксовано влучання 29 балістичних та протикорабельних ракет, а також 18 ударних БПЛА на 34 різних локаціях. Окрім цього, у 16 локаціях зафіксовано падіння уламків від збитих повітряних цілей. Масштаби руйнувань та інформація про постраждалих наразі уточнюються.
Нагадаємо, у ніч на 6 липня РФ завдала масованого удару по Києву. У місті багато загиблих і поранених, під завалами продовжують шукати людей.