Вибух магістрального газопроводу: вогонь вдалося погасити, але СБУ поки мовчить

Наслідки вибуху магістрального газопроводу у Полтавській області частково ліквідовані. Факельного горіння більше немає, і в усіх навколишніх селах відновлено газове постачання. Однак головне питання, що стало причиною вибуху, залишається не з'ясованим.

Вибух магістрального газопроводу: вогонь вдалося погасити, але СБУ поки мовчить - today.ua

Нагадаємо, йдеться про вибух магістрального газопроводу "Уренгой-Помари-Ужгород", який прогримів учора о 15:53 неподалік від міста Лубни Полтавської області. Вибух був такої сили, що після нього деренчали вікна в усіх навколишніх селах і, за свідченнями місцевих жителів, ще не один десяток хвилин гула земля. Взагалі, місцеві жителі кажуть, що це було схоже на апокаліпсис: потужний вибух, полум'я, що здійнялося високо вгору, крики дітей і занепокоєння домашніх тварин.

На щастя, це був не кінець світу. Однак вибух на магістральному газопроводі налякав багатьох. І багатьох змусив задуматися про його причини. Не випадково на місце події оперативно прибули не лише рятувальники, але й поліцейські та СБУ.

На ранок сьогоднішнього дня, 10 січня, факельного горіння на місці вибуху вже не було. Ще вчора зуміли оперативно (через 12 хвилин після вибуху) пустити газ обхідним шляхом. При цьому довелося відключити 17 навколишніх сіл, які отримували газ від газорозподільної станції "Вишневе". Однак сьогодні до 11 ранку вже всім відключеним селах повернули газове постачання, повідомляє прес-служба МВС.

Терміново створений оперативний штаб з ліквідації наслідків вибуху працював без перерв, усю ніч. До нього увійшли поліцейські, рятувальники, медики, енергетики, газовики, а також представники місцевої влади. Вибух магістрального газопроводу: вогонь вдалося погасити, але СБУ поки мовчить Рятувальникам з ДСНС довелося обійти всі двори і попередити місцевих жителів, щоб вони перекрили доступ газу. Потім довелося сповіщати повторно, що незабаром відновлять подачу газу і нагадати про запобіжні заходи при включенні газових приладів.

Найбільш втішна новина: жертв і постраждалих під час вибуху не було. Ще одна позитивна звістка: заміри повітря, проведені фахівцями метеослужби, значних відхилень у складі повітря, а отже, і його забруднення, не виявили. Навколишнім жителям можна дихати спокійно.

Як і раніше, залишається не з'ясованим питання: що це було?

Багато людей пишуть у коментарях до події, що причиною вибуху могли стати не санкціоновані підпільні врізки в газопровід, яких вистачає на його шляху. Слідство розглядає таку причину, при цьому не виключаючи й інших: технічні причини, які не залежать від людини, і навмисну диверсію.

Є надія, що, оскільки за справу взялася СБУ, то справжня причина вибуху магістрального газопроводу буде з'ясована, і можливо, навіть хтось понесе за це покарання.