Всесильний Аваков: глава МВС – реальний центр влади в Україні

Всесильний Аваков: глава МВС – реальний центр влади в Україні - today.ua

Арсен Аваков - мабуть, одна з найбільш суперечливих і найбільш вагомих фігур в українській політиці. На своєму посту глави МВС він вже понад шість років. Змінюються президенти, спікери і прем'єри – Аваков залишається. Його можна вважати не лише старожилом української політики, але й найбільш вагомою фігурою в українському істеблішменті. І, незважаючи на удавану нестабільність його положення, вплив Авакова, як ніколи сильний, пише strana.ua.

Про те, що в Україні є влада номінальна, а є реальний центр влади в особі Арсена Авакова, говорила ще влітку минулого року колишня регіоналка Анна Герман, яка пішла з активної політики, але добре знає таємниці влади. Її слова тоді не всім були зрозумілі і не всіма сприйняті. Проте, рік, що минув, показав, в чиїх руках реальна влада.

Якщо у президента Зеленського спочатку, можливо, і була думка позбутися Авакова, то тепер вона його навряд чи відвідує. Аваков при недосвідченому Зеленському - ніби гувернер і дядько-опікун в одній особі. Звичайно, Зеленський його побоюється. Незважаючи на свою недосвідченість, гарант не такий наївний, щоби не розуміти, що прихильність Авакова у будь-яку хвилину може змінитися ворожістю.

Всесильний Аваков: глава МВС – реальний центр влади в Україні

Однак вплив 56-річного міністра поширюється не лише на президента, він простягається і на Кабмін. По суті він – найдосвідченіший управлінець, який знає і відчуває закони буквально на інтуїтивному рівні. Тому до нього прислухаються на засіданнях Кабміну, особливо на закритих, які збираються подалі від журналістських очей. До речі там, подейкують, він проявляє активность більше, ніж на відкритих. Втім, всі найбільш спірні питання на закритих і вирішуються.

Тому Аваков став в Кабміні таким собі другим центром тяжіння, а з деяких пір і єдиним, бо досвідчений глава МВС узяв "шефство" ще й над Денисом Шмигалем. Подейкують, Шмигаль радиться з ним із найбільш важливих питань і завжди враховує його думку.

Всесильний Аваков: глава МВС – реальний центр влади в Україні

Єдиний, хто не увійшов в "зону гравітації Авакова" – голова Офісу президента Андрій Єрмак. Єрмак також хоче бути лідером і головним центром впливу на президента. А на повірку часто найголовнішим виявляється Аваков.

Тому боротьба між ними буде продовжуватися. Причому, якщо Аваков відчує, що Єрмак перемагає, він може зробити крен у бік політичних опонентів – у табір Петра Порошенка. І хоча нерозлучними друзями вони навряд чи будуть, подружити проти Зеленського – дуже навіть зможуть.

Нагадаємо, після періоду нестабільності, коли доля всемогутнього міністра висіла на волосині, з початком липня для Арсена Борисовича настала смуга затишшя. Всім раптом стало не до Авакова, і його це цілком влаштовує.

У Києві спалили Tesla Андрія Богдана: всі подробиці
У ніч на 11 серпня невідомі у Києві підпалили автомобіль Tesla, який належав екс-керівнику Офісу президента Андрію Богдану. Інцидент стався близько 03...
Опонентка Лукашенка покинула Білорусь: “Знаходиться в безпеці“
Головна опонентка чинного лідера Білорусі Олександра Лукашенка виїхала з країни. Світлана Тіхановська зараз знаходиться в Литві. Про це повідомив міні...
Екс-нардепа Шепелєва засудили до 7 років в'язниці: отримав покарання за втечу і хабар
Колишнього народного депутата України Олександра Шепелєва засудили до семи років в'язниці. Рішення виніс Деснянський районний суд Києва. Екс-нардеп по...
Медики розвінчали головний міф про йодовану сіль: пора переставати вірити
Сіль - необхідний нашому організму продукт, однак, про користь і шкоду солі суперечки виникають постійно. Не можна заперечувати той факт, що майже 70%...
Як зміниться курс долара в Україні до кінця тижня: аналітик дав прогноз
Курс долара на початку цього тижня опустився до позначки 27,64 грн/дол. Протягом поточного тижня курс буде коливатися в межах 27,5-28 гривень з можлив...