В Україні усіх екстрених хворих поділять на категорії: швидка приїде не до всіх

В Україні усіх екстрених хворих поділять на категорії: швидка приїде не до всіх - today.ua

В Україні усіх екстрених хворих поділять на категорії. Відповідно, і на виклики екстреної медичної допомоги також будуть реагувати по-різному. Про такі нововведення повідомила заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Садов'як.

Нині, як стверджує глава вітчизняного МОЗ, швидка допомога не приїжджає вчасно на виклик в 70% випадків. Щоб зробити її роботу більш ефективною, вирішили впровадити такі нововведення.

Зокрема, всі виклики "швидкої допомоги" поділять на категорії:

1."Критичні" випадки – найважчі. Тут йдеться про політравми, клінічну смерть, зупинку дихання. У таких випадках ЕМД має бути на місці вже за 10 хвилин.

2."Екстрені" випадки. Як пояснила чиновниця, це – потенційно небезпечні стани. Що це означає конкретно – невідомо. У будь-якому випадку навіть нарив на пальці можна віднести до потенційно небезпечного стану. Така бригада має прибути на виклик протягом 20 хвилин.

В Україні усіх екстрених хворих поділять на категорії: швидка приїде не до всіх

3."Неекстрені" випадки – це те, що не загрожує життю. У цьому випадку пацієнта можна по телефону перенаправити в медустанову, де йому нададуть допомогу або ж направлять до нього ЕМД – у разі, якщо вона не зайнята на екстрених випадках.

4."Непрофільні" випадки. У цих випадках швидка взагалі не виїжджає. Пацієнта або направляють до сімейного лікаря, або дають йому консультацію по телефону.

Чиновниця каже, що по кожній категорії є чітко визначені критерії, за якими виклик відносять до тієї чи іншої категорії. Всі дії бригад ЕМД будуть чітко регламентовані і розписані. Загалом, уся медицина, в тому числі і ЕМД ставиться на потік, з якого намагаються максимально виключити людський фактор. Погано це чи добре, і наскільки прийнятно для нас, українців, покаже час.

Нагадаємо, нещодавно в одному з житлових масивів Києва швидка допомога не встигла до хворого через самовільно встановлений шлагбаум. У столиці таких перепон – сотні.

Якою буде погода на уїк-енд: готуйтеся до холодів - ночами в Україну вже заходить осінь
На календарі залишилася остання восьма літа, а тому погода в Україні вже починає потихеньку дихати осінню. Найближчі дні, включаючи й вихідні, Україна...
Україна - країна можливостей: скандально відомий Вадим Тітушко став віце-президентом
Вадим Тітушко, чиє ім'я давно стало в Україні прозивним, отримав високу посаду в світі вітчизняного спорту. Його призначили віце-президентом Українськ...
Не робіть це в другій половині серпня: астрологічний прогноз на кінець літа 2020
Серпень закладає події, які будуть з вами відбуватися до кінця поточного року. З цієї причини, астрологи попереджають, якщо ви хочете дожити до Нового...
Чому мовчить Зеленський з приводу подій в Білорусі: «це моральне дно»
Український політолог Андрій Смолій обурений бездіяльністю президента України. Поки Білорусь проходить через ті ж випробування, які в 2013-2014-му рок...
У Дніпрі 9-річний хлопчик скоїв ДТП і втік, залишивши збитого велосипедиста
У Дніпрі сталася “дитяча“ ДТП із тривожними і зовсім «не дитячими“ наслідками. Про те, що трапилось, повідомила прес-служба патрульної поліції Дніпроп...