Кінець світла: аварія на ТЕЦ в Києві паралізувала життя в трьох районах, “ліг“ навіть президентський сайт

Вчорашня аварія, що сталася на ТЕЦ-5, яка знаходиться на вулиці Промисловій, паралізувала життя в трьох районах столиці.

Кінець світла: аварія на ТЕЦ в Києві паралізувала життя в трьох районах, “ліг“ навіть президентський сайт - today.ua

Багато жителів і підприємств Печерського, Солом'янського та Голосіївського районів залишилися не тільки без електрики, але й навіть без водопостачання. На вулицях зупинилися тролейбуси, в Інтернеті "впали" сайти. Загалом, усе це нагадувало репетицію кінця світу.

На цілих п'ять годин "ліг" навіть сайт президента України, викликавши тим самим приплив радості в опозиційних політиків та ідеологів, які їх обслуговують. Деякі навіть поквапилися опублікувати на своїх ресурсах скріни з президентського ресурсу, супроводивши їх єхидними зауваженнями.

Кінець світла: аварія на ТЕЦ в Києві паралізувала життя в трьох районах, “ліг“ навіть президентський сайт

Згодом, уже ввечері, у Київській міській адміністрації повідомили, що наслідки аварії на ТЕЦ-5 усунені, і електропостачання всіх споживачів відновлено у повному обсязі. Причину аварії не повідомляють.

Таким чином, учора українська столиця пережила частковий блекаут. Звичайно, його не порівняти за масштабами з відомими відключеннями електрики, які увійшли в історію. Так, одна з таких подій відбулася в Нью-Йорку у 1977 році. Тоді одразу кілька великих об'єктів електропостачання вийшли з ладу через удари блискавки. У нічному мегаполісі, що залишився без електрики, сталася серія грабежів і підпалів.

Ще масштабніший блекаут стався у Північній Америці в 2003 році. Тоді все почалося через спеку. Провислі дроти торкнулися дерев, що росли під ними - сталося замикання, спрацювала автоматика і пішло-поїхало. Зрештою виявилася знеструмленою величезна частина території США і Канади.

Київська аварія, на щастя, не виявилася такою масштабною, хоча і показала, наскільки ми всі залежні від благ цивілізації і наскільки вразливі через це. До речі, незважаючи на збільшення тарифів на передачу електроенергії, мер столиці Віталій Кличко запевнив киян, що вартість проїзду у громадському електротранспорті підвищуватися не буде.