Закон Бужанського про мовну політику: чи підтримає Зеленський скандальний документ

Закон Бужанського про мовну політику: чи підтримає Зеленський скандальний документ - today.ua

Розгляд мовного закону, розробленого депутатом від «Слуги народу» Максимом Бужанським, відбудеться у ВР у п'ятницю, 17 липня 2020 р. Документ вже встигли назвати скандальним і провокаційним. Які шанси, що даний законопроект буде прийнятий?

Законопроект про мовну політику в Україні в першу чергу спрямований на те, щоб внести зміни в реформу навчання українською мовою в школах. Як відомо, з 1 вересня 2020 року має відбутися збільшення частки української мови в середній школі.

На думку Максима Бужанського, нацменшини опиняться в непростій ситуації у зв'язку з тим, що всі учні 5 – 11 класів українських шкіл будуть вчитися виключно українською мовою. Нардеп пропонує зробити цей перехід поступовим, а не одномоментним.

«Учні, які не відносяться до одного з національних меншин країн Європейського Союзу, зобов'язані перейти на навчання українською мовою в 2020 році, в той час як учні, які належать до національних меншин країн Європейського Союзу повинні виконати аналогічну норму тільки в 2023 році», — сказано в пояснювальній записці.

В іншому випадку, вважає Бужанський, перехід всіх шкіл у країні на викладання українською мовою буде відбуватися порушення Конституції.

Закон Бужанського про мовну політику: чи підтримає Зеленський скандальний документУ цієї думки є противники, які нагадують, що в 2019 році закон про освіту виносився на розгляд Конституційного суду. КСУ визнав, що чинний мовний закон повністю відповідає Конституції.

Крім того, проти законопроекту Максима Бужанського виступають у Міністерстві освіти і науки, де стверджують, що пропозиції нардепа порушують плани по здійсненню освітньої реформи.

Експерти вважають, що за даний законопроект можуть проголосувати деякі члени фракції «Слуга народу». Однак депутати з інших політичних сил, крім ОПЗЖ, а також президент України навряд чи підтримають. Володимир Зеленський не раз заявляв офіційно, що буде всіляко підтримувати впровадження української мови у всі сфери життя держави, особливо в освіті.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з 1 вересня 2020 р в українських школах будуть введені нові правила. Дані нормативи розробляють в МОЗ та МОН, щоб забезпечити якісну освіту і безпеку для кожного учня.

Через п'ять років наша планета може стати зовсім іншою: Ілон Маск попередив людство про моторошне майбутнє
Один із найбільших мрійників людства, який вміє не лише мріяти, але й втілювати свої мрії, попередив про небезпечні розробки в області штучного інтеле...
Таргани і кухар з немитими руками: програма “Ревізор“ перевірила гімназію, в якій навчався Зеленський
Програм “Ревізор“ вирішила перевірити, як годують школярів у Кривому Розі. Причому, не в якій-небудь пересічної школі, а в гімназії № 35, яка нині зас...
Сім'я Заворотнюк не сказала правду про Анастасію: навіщо їм було приховувати, що її немає
Сім'я Анастасії Заворотнюк вже тривалий час приховує правду про актрису. Мало того, що рідні довго відмовчувалися про її грізне захворювання, хоча чут...
Дата смерті напряму залежить від дати народження: вчені розповіли, кому пощастить прожити довге життя
Місяць і дата народження людини безпосередньо впливають на її довголіття і здоров'я. Те, коли ми народилися, може зумовлювати те, коли ми помремо. Не ...
Батьки школярів категорично проти дистанційного навчання: результати соцопитування
Новий навчальний рік розпочнеться в Україні менш, ніж через місяць. У тих регіонах, які будуть відноситися до “зеленої“ і “жовтої“ зон, навчання школя...