Жебрацька пенсія при стажі 40 років: роз'яснення Пенсійного фонду України

В Україні діє особлива система нарахування пенсій, результати якої нерідко стають причиною обурення громадян. Люди, які відпрацювали по 30 – 40 років, отримують менше, ніж ті, хто має страхового стажу всього 20 – 25 років. У Пенсійному фонді пояснили, чому так відбувається.

Жебрацька пенсія при стажі 40 років: роз'яснення Пенсійного фонду України - today.ua

Насправді, страховий стаж, коли роботодавець робив відрахування із заробітної плати працівника до ПФУ, необхідний лише для безпосередньо виходу на пенсію і права отримувати гроші від держави. А от розмір пенсійних виплат від стажу майже не залежить.

Згідно чинного законодавства, якщо пенсія була призначена до 1 жовтня 2011 року, а рівень зарплати був низьким, то за 20 років стажу людина отримає 1712 грн (з 1 липня 2020 м). Також додатково їй нарахують по 3 % від загальної суми за стаж понад 20 років.

Жебрацька пенсія при стажі 40 років: роз'яснення Пенсійного фонду УкраїниФормула нарахування пенсій в Україні на сьогоднішній день така: середня зарплата за останні 3 роки множиться на співвідношення зарплати кожного окремого пенсіонера до середньої. Одержана сума множиться на кількість років страхового стажу і ще раз множиться на коефіцієнт (1%).

Буває так, що при дуже низькій зарплаті людина відпрацювала набагато більше років, необхідних для отримання пенсії, однак отримана після розрахунків сума не дотягує до встановленого в державі мінімуму. Тоді пенсіонеру додатково «дарують» відсутню різницю до 2100 гривень суму. Якщо особа старше 80 років, то мінімальна сума збільшується до 2600 гривень.

Нагадаємо, раніше в ПФУ розповіли, хто має право вийти на пенсію при наявності мінімального страхового стажу?