Пригожин зі своїм “Вагнером“ може піти в атаку на Київ з Білорусі, – Sky News

Автор: Марченко Любов

Пригожин із частиною підконтрольних йому бойовиків із ПВК "Вагнер" тепер може бути особливо небезпечним для України. "Вагнер" може піти на Київ із території Білорусі.

Пригожин зі своїм “Вагнером“ може піти в атаку на Київ з Білорусі, – Sky News - today.ua

Про це пише видання Sky News, посилаючись на думку британського генерала Річарда Данната.

Після "довготривалої" розмови з Олександром Лукашенком глава ПВК "Вагнер" погодився зупинити похід свого війська на Москву і повернути підлеглих на їхні колишні позиції. За офіційною версією – щоб уникнути кровопролиття та громадянської війни в РФ.

Неофіційних версій багато. Якщо коротко, то політологи різного штибу висловлюють такі: злякався, справді не захотів проливати кров співгромадян, запропонували хороші гроші (або просто пообіцяли повернути конфіскований автомобіль із 4 млрд рублів та золотими злитками), пообіцяли "зрозуміти і пробачити", так було заздалегідь сплановано. Мабуть, кожна з цих версій має право на життя, і, можливо, колись правда стане відома.

Популярні зараз

Військовослужбовцям по-новому рахуватимуть стаж і даватимуть відпустки

В Україні з'явиться третій платіж за газ: рішення НКРЕКП

Із 2024 року зміняться умови виходу на пенсію для двох вікових категорій українців, - ПФУ

На заміну шапці: три способи носити широкий шарф взимку 2023-2024 (фото)

А поки є велика ймовірність, що Пригожин може знову вирушити в похід на столицю. Тепер уже – українську. Причому позиція з Білорусі зручніша для походу на Київ, ніж зі східного регіону України.

Пригожин зі своїм “Вагнером“ може піти в атаку на Київ з Білорусі, – Sky News

У цьому переконаний британський генерал Річард Даннат, про що він заявив в ефірі Sky News.

"Той факт, що він поїхав до Білорусі, викликає деяке занепокоєння", - каже британський генерал.

За словами Річарда Данната, якщо Пригожин зберіг вплив на частину своїх "вагнерівців" (а він зберіг, хоч і не на всіх), то Росія цілком може його використати для походу на Київ з того боку, звідки українці менше чекають нападу. Все ж таки Лукашенку вдається вже майже півтора роки балансувати на тонкій жердинці між відкритим нападом на Україну та наданням агресору своїх військових плацдармів. Отже, тепер таким плацдармом може скористатися Пригожин.

"Лідери України мають остерігатися можливого нападу Євгена Пригожина на Київ із Білорусі", - попередив генерал.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До речі, як стало відомо, американська розвідка наперед знала, що Пригожин готує бунт проти російського керівництва. Просто американці не стали про це сурмити на весь світ, аби не дати Путіну підготуватися до можливого заколоту. Втім, тепер постфактум це одкровення від розвідки США виглядає трохи схожим на прозріння численних екстрасенсів та мольфарів, які щоразу переносять дати контрнаступу та закінчення війни відповідно до оперативних зведень українського Генштабу.

До речі, не мольфар Кирило Буданов, порівнюючи російсько-українську війну з футбольним матчем, припустив, що 90 хвилина матчу настане приблизно наприкінці червня 2023 року. Саме тоді ЗСУ можуть вийти на адміністративний кордон України, яким він був на початку 2014 року. Втім, давати точний прогноз дати закінчення війни керівник ГУР завбачливо відмовився.