Свято 17 серпня: в Авдотьєв день збирають останній урожай огірків і не дають в борг

У православних триває Успенський піст. У понеділок, 17 серпня, в народі вшановують пам'ять святої Авдотьї, яку ще називають Авдотья-Огірниця, або Авдотья-Малинівка. У цей період зазвичай у селах завершують збір врожаю огірків, часнику і цибулі, закривають варення з малини та інших ягід.

Свято 17 серпня: в Авдотьєв день збирають останній урожай огірків і не дають в борг - today.ua

З дитинства Авдотья виховувалася в дусі християнського благочестя, за що була схоплена в полон перським імператором Сапор. Її довгий час тримали в полоні, однак, вона продовжувала нести справжню віру і навернула до Христа багатьох нехристиян. Свята стійко терпіла всі муки, але не відреклася від віри і її кинули за це до в'язниці, а пізніше обезголовили.

Згідно з традиціями цього дня, заборонено давати або брати гроші в борг. Люди вірили, що це призведе до злиднів. На Авдотью також не можна здійснювати угод купівлі-продажу і вирішувати будь-які фінансові питання. Свято 17 серпня: в Авдотьєв день збирають останній урожай огірків і не дають в борг

Народні прикмети 17 серпня

  • Вважалося, що свята Авдотья приносила дощі. По погоді цього дня вгадували, яким буде листопад.
  • Наші предки вірили, що з цього дня огірки втрачають свій смак і аромат, тому урожай огірків до цього дня намагалися зібрати повністю.
  • Якщо у цей день багато роси, то врожаю льону не чекали.
  • Велика кількість малини віщувала хороший урожай хліба і зернових.

Раніше повідомлялося, якою буде погода в Україні 17 серпня і весь наступний тиждень.

ДЖЕРЕЛОcrimea.mk.ru