Вакцинація від коронавірусу: у щеплених українців з'явилися побічні ефекти

Автор: Марченко Любов

В Україні 24 лютого стартувала вакцинація від коронавірусу, а вже вчора, 27 лютого, стало відомо про побічні ефекти, що виникли після щеплення. Про них розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Вакцинація від коронавірусу: у щеплених українців з'явилися побічні ефекти - today.ua

Нагадаємо, першим з усієї множини вакцин від коронавірусу, в Україну потрапив препарат, виготовлений в Індії - Covishield. Він є індійським аналогом британсько-шведської вакцини Oxford / AstraZeneca, однак, на відміну від материнської вакцини, ще повністю не пройшов усіх клінічних випробувань, і був рекомендований ВООЗ лише для екстреного застосування.

Через таку невизначеність з цією вакциною, багато українських медиків, які підлягають першочерговій вакцинації від коронавірусу, відмовилися проходити цю процедуру. І все ж, добровольці знайшлися. Лікарі та військові в зоні ООС (які теж підлягають першочерговій вакцинації) потроху прищеплюються індійським препаратом.

У перші дні ні про яку "побочку" не було чути. І тут Ляшко спантеличив своєю звісткою. Виявляється, вже надійшли сигнали про сім випадків побічних ефектів від цього щеплення.

Популярні зараз

Аномальна спека посилиться: стало відомо, коли в Україні знизиться температура повітря

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

В Україні стрімко дешевшає найпопулярніший овоч, але запасатися ним не варто: які ціни виставили на ринку

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

За словами Віктора Ляшка, найбільш типовими побічними ефектами після введення вакцини можуть бути такі:

  • почервоніння в місці уколу;
  • незначне підвищення температури;
  • поява папул в місці ін'єкції.

Вакцинація від коронавірусу: у щеплених українців з'явилися побічні ефекти Будь-які наслідки після щеплення, звичайно, викликають тривогу. Однак нічого незвичайного в цих побічних ефектах немає: вони передбачені інструкцією до препарату. Але можуть трапитися і більш серйозні наслідки, зізнався санлікар.

"Але є і більш серйозні. Ці, що я зараз назвав, зустрічаються в 5-7% від кількості провакцинованих, але є випадки і анафілактичних шоків, які трапляються 4 випадки на мільйон. В Україні поки немає (випадків анафілактичного шоку)", - додав Ляшко.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому Віктор Ляшко закликав співгромадян не панікувати і не поширювати безпідставних чуток. Він каже, що МОЗ тримає процес вакцинації від коронавірусу на контролі і готовий реагувати, якщо будуть по-справжньому тривожні сигнали.

Нагадаємо, вакцина Covishield, при випробуваннях продемонструвала ефективність на рівні 70%. Це не означає, що з десяти щеплених трьом вона взагалі не допоможе. Це означає, що ці троє можуть все ж заразитися коронавірусом, проте хвороба у них буде протікати набагато легше, ніж у тих, хто взагалі не була щеплений.