Смерч, град і кінець світу: у Карпатах відбувається щось неймовірне – моторошні кадри стихії

У Карпатах на одній з вершин утворився смерч, що супроводжувався при цьому іншими стихійними явищами. Зняти торнадо в усій красі зміг фотограф Павло Пивовар, який, сам того не очікуючи, виявився майже в епіцентрі стихії.

 Смерч, град і кінець світу: у Карпатах відбувається щось неймовірне – моторошні кадри стихії - today.ua

Павло розповів у своєму Facebook, що відпочивав з друзями в горах. Через мерзенну дощову погоду їм довелося півдня тулитися в наметі. Тому, як тільки під вечір трохи розпогодилося, він одразу вибрався з намету і рвонув на вершину хребта, щоби, поки не стемніє, трохи познімати карпатські пейзажі. Однак там, на вершині хребта, його знову наздогнала гроза. Бігти до намету було далеко, і чоловік вирішив сховатися в печері під скелею.

Коли Павло вже наближався до скелі, він помітив торнадо, що утворився буквально в 2-3 кілометрах від нього. Гігантський вихор народився з нічого. На щастя, він не був таким спритним, як зазвичай показують в апокаліптичних кінострічках. Тому фотограф встиг зняти його в усій красі.

 Смерч, град і кінець світу: у Карпатах відбувається щось неймовірне – моторошні кадри стихії

Однак зробити більше кадрів йому не вдалося. Раптово на Павла щось упало зверху, неабияк ударивши його по голові. Виявилося, що це велика градина. Чоловік каже, що вона була завбільшки з перепелине яйце. Зволікати було ніколи, і він, надавши своєму тілу максимальне прискорення, кинувся до печери.

Фотограф встиг сховатися вчасно, тому що відразу після цього на відкритому просторі почався справжній кінець світу: град так бив по скелях, що, здавалося, ось-ось проб'є тисячолітнє склепіння над головою у чоловіка. Крім того, до граду приєднався звичайний дощ і сильний вітер. Загалом, було відчуття, що настав кінець світу, зізнався автор посту.

Вся ця стихія обрушилася на один з гірських районів, розташованих на території Івано-Франківської області. А сам знімок був зроблений з гори Ребра, яка є однією з найвищих вершин українських Карпат. Вона розташована поблизу кордону між Івано-Франківщиною і Закарпаттям.

В Мережі також з'явилося відео того ж торнадо, зняте трохи з іншого ракурсу. В кадрі видно, що смерч дійсно був малорухливим.

https://www.facebook.com/100005684116535/videos/1374424056090385/

На жаль, тепер і корінним гуцулам доведеться звикати до такого явища. Торнадо дедалі частіше стали з'являтися в Україні. Особливо почастішали вони цьогоріч, що може свідчити про необоротні зміни клімату.

Так, днями поблизу популярного курорту Кирилівка очевидці зняли подвійний смерч – дві вихрові воронки, що пересувалися по полю.

Син Григорія Чапкіса назвав справжню причину смерті свого батька
Легендарний український хореограф Григорій Чапкіс помер 13 червня на 92-році життя в Київській міській клінічній лікарні. За словами його сина Грега, ...
У Viber з'явилася нова корисна функція для всіх абонентів
Viber запустив нову функцію для захисту від спаму, яка називається “Автоперевірка на Спам“. Шахраї активно обходять систему, і додавання в “чорний“ сп...
Біткоїн відновлюється, однак інвесторам святкувати поки рано
Біткоїн відновлюється. Після оглушливого півторамісячного падіння і декількох безуспішних спроб рвонути вгору, головна криптовалюта почала впевнене сх...
Фахівці розповіли, що буде в Україні з ціною на землю
Українські агровиробники не квапляться скуповувати землю. У найближчі роки ринок землі в Україні не буде жвавим, а ціна на землю, якщо і буде рости, т...
Новий податок на землю: українців зобов'яжуть платити за земельні ділянки
Уряд придумав для українців ще один податок на землю. Цим мінімальним податковим зобов'язанням обкладатимуться земельні ділянки дачних і садових коопе...