Свято 22 липня: в день священномученика Панкратія можна позбутися від невдач

22 липня православні християни відзначають день священномученика Панкратія – єпископа Тавроменійського. Він жив зі своїм батьком і матір'ю в Антіохії. Батько Панкратія був праведною і набожною людиною. Він засвоїв вчення Христа від його учнів ще за життя Спасителя. Ці ж знання і таку ж міцну віру він передав своєму синові.

Свято 22 липня: в день священномученика Панкратія можна позбутися від невдач - today.ua

Коли батьків не стало, Панкратій пішов від людей і став жити відлюдником. Однак через деякий час, дізнавшись про праведника, апостоли Петро і Павло рукоположили його в сан єпископа. Панкратій став єпископом міста Тавроменій. Щодня він проводив у місті службу божу. Панкратій заклав і спорудив храм, а також навернув у Христову віру багатьох язичників. Так тривало, поки в місто не увірвалися войовничі язичники. Вони забили поважного старця камінням. А згодом він був зарахований до лику святих.

Прикмети і ритуали на 22 червня

Цей день називають в народі чорничником або ягодником. Саме у цей день починали збір чорниці. Це було улюбленим ритуалом молоді та дітей. Там вони знайомилися, починали спілкуватися, а дехто знаходив за збором чорниці і свою долю.

Свято 22 липня: в день священномученика Панкратія можна позбутися від невдач

Із зібраної чорниці ввечері варилося варення. У народі здавна знали про цілющі властивості цієї ягоди. А варення, приготоване ввечері 22 липня, вважалося особливо цілющим.

В цей же день починали збір огірків. Причому існувало дуже поширене повір'я, що перший зірваний з грядки огірок не можна було їсти. Його потрібно було потай від усіх закопати, щоби ніхто не знав, де він знаходиться. Нібито таким ритуалом закладався рясний урожай огірків на наступний рік.

Свято 22 липня: в день священномученика Панкратія можна позбутися від невдач

А в дебютній партії огірків, які потрапляли на стіл, перший огірочок повинен був з'їсти наймолодший член родини. Тоді решта урожаю не буде гірчити.

У цей день також можна позбутися від усього, що вам докучає

Позбутися можна від усього: починаючи від невдач і бідності, та закінчуючи шкідливими звичками і зайвою вагою.

Обряд потрібно проводити опівночі на 22 липня у повній самоті. Напишіть на окремих квадратиках паперу все, чого б ви хотіли позбутися. Візьміть темні свічки (вони обов'язково мають бути темного кольору) і по черзі спалоюйте кожен папірець із написом на вогні. Думайте про те, від чого ви хочете позбутися. Ось побачите: все піде, навіть зайва вага.

В цей день категорично не можна брати нічого в борг. Якщо візьмете – дуже довго ходитимете в боржниках.

Про що говорить погода 22 липня

  • Якщо чорниця вродила добре, значить, наступна зима буде морозною.
  • Якщо до цього дня чорниці ще не дозріли, то осінні холоди настануть рано, осінь буде холодною.
  • Якщо місяць на небі ніби потьмянів і потемнів – чекайте дощів до кінця липня.
  • Тьмяні зірки говорять про те, що дощ почнеться вже наступного дня.
  • Веселка в небі – до гарної сонячної погоди.

Іменинники 22 липня

Іменинниками дня є: Олександр, Андрій, Іван, Кирило, Михайло, Федір, Ян, Маріанна, Марія, Марта, Марфа, Фекла.

Нагадаємо, синоптики приголомшили українців несподіваним прогнозом погоди на кінець літа-осінь. Виявляється, літня спека цьогоріч триматиметься довго.

ДЖЕРЕЛОastromeridian.ru