Великдень переноситься: православна церква перенесла святкування на кінець травня

Великдень переноситься: православна церква перенесла святкування на кінець травня - today.ua

Пасха, яку християни святкуватимуть  цьогоріч в умовах повної ізоляції, все ж, буде урочисто відзначена. Ієрархи православної церкви ухвалили рішення про перенесення святкування Світлого Христового Воскресіння.

Відсвяткувати Воскресіння Христа з усіма належними почестями вирішили в кінці травня, у день Віддання Пасхи. Таке рішення ухвалив 1 квітня 2020 року Синод Елладської Православної Церкви.

Нагадаємо, день Віддання Пасхи символізує день, що завершує сорокаденне святкування Воскресіння Христа. Його відзначають в середу шостого тижня після Великодня. Тобто цьогоріч цей день у православних випадає на 27 травня 2020 року.

Саме в цей день, з вівторка, 26 травня на середу, 27, планують провести святкові богослужіння.

У синодальній постанові з приводу перенесення святкування сказано:

"Ми бажаємо і молимося про те, щоб незабаром небезпека минула, щоб ми всі (духовенство і народ) могли удостоїтися разом відсвяткувати Світле Воскресіння нашого Господа святковим Недільним богослужінням під час Віддання великого свята Пасхи".

Про таке рішення Синоду Елладської церкви також повідомив у своєму Facebook митрополит Переяславський і Вишневський Православної церкви Олександр (Драбинко).

При цьому він підкреслив, що таке перенесення святкування аж ніяк не означає, що переноситься дата Воскресіння Христа. Її, як і належить, відзначать святковою літургією в ніч на 19 квітня, яка відбудеться в усіх православних церквах. Однак літургійні богослужіння будуть відбуватися у порожніх храмах. А церква хоче розділити це свято з усіма віруючими. Тому і перенесли дату святкування.

Великдень переноситься: православна церква перенесла святкування на кінець травня

Митрополит Олександр допустив, що ПЦУ також може послідувати прикладу Елладської церкви.

Правда у всьому цьому є один момент, який не можна упускати з виду: прес-реліз Елладської церкви був опублікований 1 квітня. Можливо, тамтешні святі отці просто пожартували.

Нагадаємо, у зв'язку з тим, що в цьому році свято Великодня випадає на період карантину, Священний Синод ПЦУ дозволив проводить урочисті богослужіння у порожніх храмах, без парафіян. При цьому віруючі зможуть приєднатися до спільної молитви в режимі онлайн.

Курс долара піднявся до максимуму з кінця березня: скільки коштує валюта після вихідних
Курс долара в Україні стрімко зростає і станом на 21 вересня американська валюта подорожчала ще на 6 копійок. Після вихідних курс піднявся до 28,17 гр...
Українців обкрадають за допомогою QR-кодів: знімають гроші з карток і блокують телефони
В Україні збільшується число випадків, коли шахраї крадуть гроші з карток українців за допомогою QR-кодів і блокують їх телефони. Активуючи QR-код, лю...
Яким буде курс долара у наступному році: прогноз експерта
У прийдешньому, 2021, році курс долара не буде зазнавати таких різких змін, як у нинішньому. Звичайно, якісь зрушення в той чи інший бік можливі і буд...
Скільки українцям доведеться віддати за комуналку цієї зими: сума перевищує прожитковий мінімум
Комунальні послуги для українців з наступного місяця подорожчають, так як почнеться опалювальний сезон. Експерт Юрій Корольчук розповів, яку суму дове...
Чи варто українцям зараз міняти долари: експерти розповіли
Долар в Україні стрімко дорожчає і до кінця вересня, за прогнозами експертів, повинен досягти 28,40 грн/дол., тоді як на сьогоднішній день американськ...