Великдень переноситься: православна церква перенесла святкування на кінець травня

Пасха, яку християни святкуватимуть  цьогоріч в умовах повної ізоляції, все ж, буде урочисто відзначена. Ієрархи православної церкви ухвалили рішення про перенесення святкування Світлого Христового Воскресіння.

Великдень переноситься: православна церква перенесла святкування на кінець травня - today.ua

Відсвяткувати Воскресіння Христа з усіма належними почестями вирішили в кінці травня, у день Віддання Пасхи. Таке рішення ухвалив 1 квітня 2020 року Синод Елладської Православної Церкви.

Нагадаємо, день Віддання Пасхи символізує день, що завершує сорокаденне святкування Воскресіння Христа. Його відзначають в середу шостого тижня після Великодня. Тобто цьогоріч цей день у православних випадає на 27 травня 2020 року.

Саме в цей день, з вівторка, 26 травня на середу, 27, планують провести святкові богослужіння.

У синодальній постанові з приводу перенесення святкування сказано:

"Ми бажаємо і молимося про те, щоб незабаром небезпека минула, щоб ми всі (духовенство і народ) могли удостоїтися разом відсвяткувати Світле Воскресіння нашого Господа святковим Недільним богослужінням під час Віддання великого свята Пасхи".

Про таке рішення Синоду Елладської церкви також повідомив у своєму Facebook митрополит Переяславський і Вишневський Православної церкви Олександр (Драбинко).

При цьому він підкреслив, що таке перенесення святкування аж ніяк не означає, що переноситься дата Воскресіння Христа. Її, як і належить, відзначать святковою літургією в ніч на 19 квітня, яка відбудеться в усіх православних церквах. Однак літургійні богослужіння будуть відбуватися у порожніх храмах. А церква хоче розділити це свято з усіма віруючими. Тому і перенесли дату святкування.

Великдень переноситься: православна церква перенесла святкування на кінець травня

Митрополит Олександр допустив, що ПЦУ також може послідувати прикладу Елладської церкви.

Правда у всьому цьому є один момент, який не можна упускати з виду: прес-реліз Елладської церкви був опублікований 1 квітня. Можливо, тамтешні святі отці просто пожартували.

Нагадаємо, у зв'язку з тим, що в цьому році свято Великодня випадає на період карантину, Священний Синод ПЦУ дозволив проводить урочисті богослужіння у порожніх храмах, без парафіян. При цьому віруючі зможуть приєднатися до спільної молитви в режимі онлайн.

Дружина Олега Винника зізналася про причину своїх сліз
Співачка Таюне, яку вважають дружиною Олега Винника, але яка жодного разу про це не заявила публічно, втім, як і він сам, розповіла про причину своїх ...
Юлія Саніна не вважає себе переможницею проекту “Танці з зірками“: “Це мені абсолютно не потрібно“
У неділю, 29 листопада, відбувся фінал легендарного хореографічного шоу “Танці з зірками 2020“. У проекті перемогла пара Санта Дімопулос і Макс Леонов...
Навіщо в борщ потрібно додавати оцет і цукор: розкрито секрет насиченого кольору страви
Справжній український борщ повинен бути ароматним і яскраво-червоним. Насичений колір страві надають буряк і томатна паста, однак, секрет не тільки в ...
ПриватБанк відмовляється закривати картки клієнтів: українці масово скаржаться на обслуговування
ПриватБанк не виконує заявки клієнтів, які вони подають через мобільний додаток Приват24, через що українці залишаються вкрай незадоволеними обслугову...
Надю Дорофєєву розкритикували за плагіат пісні на “Танцях з зірками“
Українська співачка Надя Дорофєєва, яка 21 листопада випустила свій перший сольний кліп, вперше вийшла на сцену до глядачів, заспівавши нову пісню. Ко...