Медузи атакують: що робити, якщо вас ужалив отруйний морський мешканець

З медузами, мабуть, доводилося стикатися кожному, хто хоч раз бував на морі. Ці загадкові і красиві створіння схожі на ліхтарики, розкидані по воді. Однак незважаючи на зовнішню красу медузи, зустріч із нею може обернутися неприємністю. Іноді навіть - великою.

Медузи атакують: що робити, якщо вас ужалив отруйний морський мешканець - today.ua

Опіки, залишені медузами на тілі людини, гояться дуже повільно. А в деяких випадках вони можуть навіть викликати шок. Тим часом, цьогоріч році медузи були помічені не тільки в морській воді, але й у прісних водах Дніпра.

Чим же небезпечний опік медузи

Насамперед потрібно знати, що види медуз, які мешкають в Чорному і Середземному морях, не жалять людей смертельно. Однак їхні опіки можуть викликати тривалий розлад здоров'я, інформує 24 канал.

Найбільш небезпечні жала медуз для літніх людей і маленьких дітей, а також для людей, що мають проблеми з серцем. Найгостріше можуть реагувати на опіки цих істот діти у віці до 3 років. У них можуть виникнути судоми, сильні набряки, а в деяких випадках навіть все може скінчитись летально.

Медузи атакують: що робити, якщо вас ужалив отруйний морський мешканець

Симптоми опіку медузи

Різні люди на опіки медуз реагують по-різному. У одних, вже через кілька годин після опіку і сліду не залишається, а в інших він не проходить роками. Буває, що він викликає головний біль, нудоту, судоми і больовий шок. У деяких людей після цього виникає алергія на морепродукти.

Перша допомога потерпілому від опіку медузи

  • Промити місце опіку солоної або морською водою. Спробувати видалити частинки пекучих ворсинок медузи.
  • Потерпілому потрібно давати багато води.
  • Видавити сік лимона на місце опіку – так можна нейтралізувати отруту медузи. Можна також промити ужалене місце розчином 5% соди з оцтом. Є також в аптеці спеціальний гель з гідрокортизоном.
  • Алергікам обов'язково потрібно прийняти щось протигістамінне.
  • Якщо місце опіку дуже сильно болить, то слід прийняти знеболюючий препарат. Також можна частково зняти біль, прикладаючи до ужаленного місця холодний компрес.

Чого не можна робити при опіку медузи

  • Не потрібно промивати місце опіку прісною водою. Це тільки погіршить становище.
  • Не потрібно також обробляти місця опіку спиртовмісними препаратами – йодом, зеленкою, іншими спиртовими розчинами.
  • Не можна також пити алкоголь, це може загострити реакцію на опік.

У деяких випадках доводиться звернутися за допомогою до медиків

  • Якщо опік не проходить довго, то краще показати його лікарям.
  • Якщо виникає запаморочення, в деяких випадках – непритомність, а також біль у грудях й утруднене дихання – все це покази для візиту до лікаря.

Нагадаємо, віднедавна медуз стали помічати і в акваторії Дніпра. Це – єдиний вид прісноводних медуз, які раніше жили лише в басейні Амазонки. А зараз ось добралися і до головної української водної артерії.

ДЖЕРЕЛОhealth.24tv.ua
ПриватБанк забрав у клієнта $3000: гроші на карту не прийшли
ПриватБанк залишив свого клієнта без великої суми грошей через помилку у терміналі. На сайті Мінфіну з'явився відгук, в якому клієнт описав ситуацію, ...
Наталя Могилевська скупалася оголеною в гарячій купелі: у Мережі з'явилися фото
Наталя Могилевська вирушила на новорічні свята на Західну Україну, де поєднала і відпочинок, і роботу. У артистки був концерт, а після вона організува...
Вітренко пропонує повернутися до прямих закупівель газу з Росії
Україна знову зможе закуповувати газ у Росії. Про таку можливість заявив в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook. За його ...
Учені назвали десять ознак того, що коронавірус у вас вже був
Коронавірус у багатьох людей може протікати безсимптомно, або майже безсимптомно. Однак і такий перебіг хвороби може бути небезпечним як для оточення,...
Оля Полякова набрала на Мальдівах зайві кілограми: “Відправляйте мене бігати“
Оля Полякова зізналася, що за час відпочинку на Мальдівах, де вона вже кілька тижнів перебуває разом з чоловіком і дітьми, погладшала на два кілограми...