Медузи атакують: що робити, якщо вас ужалив отруйний морський мешканець

Медузи атакують: що робити, якщо вас ужалив отруйний морський мешканець - today.ua

З медузами, мабуть, доводилося стикатися кожному, хто хоч раз бував на морі. Ці загадкові і красиві створіння схожі на ліхтарики, розкидані по воді. Однак незважаючи на зовнішню красу медузи, зустріч із нею може обернутися неприємністю. Іноді навіть - великою.

Опіки, залишені медузами на тілі людини, гояться дуже повільно. А в деяких випадках вони можуть навіть викликати шок. Тим часом, цьогоріч році медузи були помічені не тільки в морській воді, але й у прісних водах Дніпра.

Чим же небезпечний опік медузи

Насамперед потрібно знати, що види медуз, які мешкають в Чорному і Середземному морях, не жалять людей смертельно. Однак їхні опіки можуть викликати тривалий розлад здоров'я, інформує 24 канал.

Найбільш небезпечні жала медуз для літніх людей і маленьких дітей, а також для людей, що мають проблеми з серцем. Найгостріше можуть реагувати на опіки цих істот діти у віці до 3 років. У них можуть виникнути судоми, сильні набряки, а в деяких випадках навіть все може скінчитись летально.

Медузи атакують: що робити, якщо вас ужалив отруйний морський мешканець

Симптоми опіку медузи

Різні люди на опіки медуз реагують по-різному. У одних, вже через кілька годин після опіку і сліду не залишається, а в інших він не проходить роками. Буває, що він викликає головний біль, нудоту, судоми і больовий шок. У деяких людей після цього виникає алергія на морепродукти.

Перша допомога потерпілому від опіку медузи

  • Промити місце опіку солоної або морською водою. Спробувати видалити частинки пекучих ворсинок медузи.
  • Потерпілому потрібно давати багато води.
  • Видавити сік лимона на місце опіку – так можна нейтралізувати отруту медузи. Можна також промити ужалене місце розчином 5% соди з оцтом. Є також в аптеці спеціальний гель з гідрокортизоном.
  • Алергікам обов'язково потрібно прийняти щось протигістамінне.
  • Якщо місце опіку дуже сильно болить, то слід прийняти знеболюючий препарат. Також можна частково зняти біль, прикладаючи до ужаленного місця холодний компрес.

Чого не можна робити при опіку медузи

  • Не потрібно промивати місце опіку прісною водою. Це тільки погіршить становище.
  • Не потрібно також обробляти місця опіку спиртовмісними препаратами – йодом, зеленкою, іншими спиртовими розчинами.
  • Не можна також пити алкоголь, це може загострити реакцію на опік.

У деяких випадках доводиться звернутися за допомогою до медиків

  • Якщо опік не проходить довго, то краще показати його лікарям.
  • Якщо виникає запаморочення, в деяких випадках – непритомність, а також біль у грудях й утруднене дихання – все це покази для візиту до лікаря.

Нагадаємо, віднедавна медуз стали помічати і в акваторії Дніпра. Це – єдиний вид прісноводних медуз, які раніше жили лише в басейні Амазонки. А зараз ось добралися і до головної української водної артерії.

Через п'ять років наша планета може стати зовсім іншою: Ілон Маск попередив людство про моторошне майбутнє
Один із найбільших мрійників людства, який вміє не лише мріяти, але й втілювати свої мрії, попередив про небезпечні розробки в області штучного інтеле...
Таргани і кухар з немитими руками: програма “Ревізор“ перевірила гімназію, в якій навчався Зеленський
Програм “Ревізор“ вирішила перевірити, як годують школярів у Кривому Розі. Причому, не в якій-небудь пересічної школі, а в гімназії № 35, яка нині зас...
Сім'я Заворотнюк не сказала правду про Анастасію: навіщо їм було приховувати, що її немає
Сім'я Анастасії Заворотнюк вже тривалий час приховує правду про актрису. Мало того, що рідні довго відмовчувалися про її грізне захворювання, хоча чут...
Дата смерті напряму залежить від дати народження: вчені розповіли, кому пощастить прожити довге життя
Місяць і дата народження людини безпосередньо впливають на її довголіття і здоров'я. Те, коли ми народилися, може зумовлювати те, коли ми помремо. Не ...
Батьки школярів категорично проти дистанційного навчання: результати соцопитування
Новий навчальний рік розпочнеться в Україні менш, ніж через місяць. У тих регіонах, які будуть відноситися до “зеленої“ і “жовтої“ зон, навчання школя...