Директор Одеського зоопарку розповів, які небезпечні павіани, що втекли з вольєра: “Великі й агресивні“

Директор Одеського зоопарку розповів, які небезпечні павіани, що втекли з вольєра: “Великі й агресивні“ - today.ua

НП із павіанами-втікачами, що сталася сьогодні в Одеському зоопарку, могла скінчитися набагато гірше, якби приматів вчасно не зловили. Про це повідомив директор зоопарку Ігор Бєляков, який зумів перевести подих лише після того, як останній втікач був повернений до вольєру.

За словами директора, у втечі павіанів винна працівниця зоопарку, яка годувала тварин. Погодувавши приматів, вона як слід не дотиснула замок до кінця, і він не повернувся у своє положення. Розумні павіани відразу зметикували, що відсутність клацання може означати свободу, і інтелект їх не обдурив. Троє мешканців вольєру вибралися назовні.

Серед утікачів був ватажок зграї на ім'я Жорик, а також ще один юний самець і самичка. Як заправські втікачі, вони не скупчились, а кинулися врозтіч.

Директор Одеського зоопарку розповів, які небезпечні павіани, що втекли з вольєра: “Великі й агресивні“ Жорику

Правда, Жорик не встиг покинути околиці вольєра, а тому був зловлений першим. "Дівчина" від вольєра пішла, однак меж зоопарку не встигла покинути. Її зловили на території звіринця. А ось "юнак", зі своєю прудкістю встиг перестрибнути через огорожу і рвонути на територію трамвайного депо. Видно, у нього з дитинства потяг до техніки. Зрештою, і його вдалося зловити.

Для упіймання втікачів були терміново викликані поліцейські та працівники МНС. Звичайно, голими руками зловити павіанів людям не вдалося. По-перше вони спритніше, а по-друге, павіани – великі примати, які бувають надзвичайно агресивні і можуть становити велику небезпеку для людини.

"Нам усім, слава богу, пощастило. Це дуже небезпечні для людини тварини, великі, агресивні. Тепер треба детально розібратися в причинах події, тому що це справжнє ЧП", - заявив Ігор Бєляков.

У втікачів стріляли стрілами з транквілізатором. Велетенському Жоріку знадобилося цілих три "дози", щоби звалити його з ніг. З молодиком і жінкою було простіше. Мавп помістили у вольєр і відразу дали їм антидот. Їх оглянув ветеринар: життю павіанів ніщо не загрожує.

Директор Одеського зоопарку розповів, які небезпечні павіани, що втекли з вольєра: “Великі й агресивні“

Директор сказав, що подібний випадок – перший на його пам'яті, і з НП ще будуть розбиратися. Втім, зрозуміло, що працівниця зоопарку зробила це не навмисне. Це звичайний недогляд. Хоча, так одного разу і клітку з левами можна недозамкнути.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=12&v=PhP-Z8r6-3I&feature=emb_logo

Нагадаємо, нещодавно у Київському також сталася НП, правда, іншого плану. Тамтешні відвідувачі перегодували молоду бегемотиху. Вони щедро годували тваринку людськими смаколиками, а та охоче приймала їжу. Зрештою бегемотиха ледь не померла від людської їжі. Все-таки бегемоти – істоти ніжніші, ніж люди, які їдять геть усе підряд.

Українцям поміняють паспорта: паперові книжечки виведуть з обслуговування
Верховна Рада України розгляне законопроект про припинення обслуговування в країні паперових паспортів-книжечок. На якнайшвидшому вирішенні даного пит...
Що зміниться в організмі, якщо почати їсти кавуни кожен день - думка лікарів
Серпень - золотий час смачних цукрових кавунів. Соковита м'якоть чудово втамовує спрагу і навіть почуття голоду. Кавуни дуже корисні для здоров'я, про...
Українців змусять відзвітувати за кожну гривню: банки вимагають підтвердження джерела грошей
В Україні перевірятимуть кожен банківський переказ. Навіть за 150 гривень доведеться звітувати. При виявленні порушень накладатимуться значні штрафи. ...
Коли в Україні знову потеплішає: Наталка Діденко засмутила прогнозом погоди
Народний синоптик Наталка Діденко розповіла, коли в Україні знову потеплішає і припиняться дощі з грозами. За словами метеоролога, терпіти холод і вог...
У ВООЗ закликали до посилення карантину: ослаблення призвело до другої і третьої хвилі епідемії
У світі почалася друга хвиля пандемії коронавіруса. У деяких країнах другу хвилю захлеснула ще сильніша третя. До таких плачевних наслідків призвело п...