Унікальний смерч пронісся над Черкаською областю: танець потужних хмар потрапив на відео

Смерч landspout (лэндспаут) вперше пронісся над територією України. «Пощастило» побачити рідкісне для нашої країни явище жителям Черкаської області, які зняли природне явище на відео. У Мережі роликом поділився синоптик Харківського гідрометцентру Ігор Кибальчич.

Унікальний смерч пронісся над Черкаською областю: танець потужних хмар потрапив на відео - today.ua

У суботу, 4 липня 2020 року, над селом Васютинці в Черкаській області (Чорнобаївський район) пронісся рідкісний вид смерчу, так званий «лэндспаут». Вихор закрутив високо в небі величезні хмари, потім почав з'являтися «хобот».

Судячи з відео, рукав смерчу сформувався як раз над будинком одного з місцевих жителів. На щастя, до землі «хобот» не дотягнувся, що врятувало село від руйнувань, оскільки сила торнадо здатна зрівняти з землею не одне селище.

Обережно! Відео 18+ (присутня ненормативна лексика)

[embed]https://www.facebook.com/mammatocumulus/videos/2851269285000272[/embed]

Вид смерчу під назвою «Landspout» це вихор, який формується на стадії зростання в кучевій хмарі, але його рукав до землі не дістає. Виникають всі види торнадо в моменти різких перепадів температури повітря, в момент зіткнення потоків розігрітого і холодного повітря. Саме така природна погодна ситуація склалася над Україною останнім часом. Захід країни потрапив в зону циклонів, які принесли проливні дощі, грози і шквали, температура повітря рідко піднімається вище позначки в +23 градуси Цельсія. У той же час на Сході України спека досягає +38 градусів.

Варто відзначити, що погода в Україні стає все більш мінливою. Найсильніша спека нерідко змінюється сильним похолоданням і навпаки. Дізнайтеся прогноз погоди до кінця поточного тижня, щоб бути готовими до примх природи.