Теплий Олексій: як передбачити погоду на Великдень і що зробити для вдалого заміжжя

Теплий Олексій: як передбачити погоду на Великдень і що зробити для вдалого заміжжя - today.ua

У понеділок, 30 березня, в народі відзначається свято Теплого Олексія. По тому, якою буде погода у цей день, наші пращури судили, якою буде погода на Великдень. Також вважалося, що саме сьогодні починається справжня весна.

Святий Олексій жив у 4-5 століттях в Римі і все своє життя він присвятив тому, що з честю проходив випробування, послані знову, і вчився смирення. Його житіє було широко поширене на православному Сході, а коли в Рим стали приїжджати священнослужителі з сирійської землі, де Олексій і провів більшу частину свого життя, святого стали шанувати і на Заході. До святого Олексія традиційно звертаються з молитвою про одужання при важких захворюваннях, проханнями про щасливу долю, гарну погоду і багатий врожай.

Як правило, в цей день люди виносили на вулицю картоплю, яку готували до посадки, лагодили садовий інвентар. Протягом дня потрібно було переробити всю домашню роботу, щоб ввечері зібратися за сімейним столом і провести зиму.

На Олексія рибалки займалися плетінням сіток для рибної ловлі. Рибалка в цей день вважалась вдалою. Головне, було закінчити всі справи до заходу сонця.

Господині повинні були прати на Теплого Олексія тільки в талій воді, щоб речі стали міцними.

З водою була пов’язана ще одна прикмета для жінок. Талою водою потрібно було вмиватися і мити голову, щоб шкіра була красивою і здоровою. Талу воду можна замінити березовим соком, що буде ще корисніше.

Що потрібно зробити на Теплого Олексія, щоб вийти заміж

Для тих дівчат, які хотіли вийти заміж, в день Олексія потрібно було закінчити вишивати сорочку і обов’язково подарувати її жебракові. Цей жест був запорукою того, що дівчина незабаром зустріне свою долю.

Ще один обряд для заміжжя був пов’язаний з лелеками. Якщо дівчина на Теплого Олексія перший раз за цей рік побачила лелеку, потрібно було швидко присісти і трохи почекати. Незабаром перед дівчиною повинен був з’явитися її суджений.

На Теплого Олексія також існувало ворожіння на судженого. Увечері треба було зламати гілочку верби з закритими очима. Якщо гілка якщо рівна та довга, то дівчина вийде заміж за високого і стрункого хлопця.

Народні прикмети 30 березня

  • Якщо на Теплого Олексія з’являлися великі струмки, то очікували, що повінь розіллється по полях і лугах.
  • Цей день присвячувався березі — одному з найулюбленіших дерев, символу миру і чистоти помислів.
  • Було прийнято у цей день пити березовий сік або спеціально приготовлений медово-березовий узвар.
  • Якщо з’являлися квітки мати-й-мачухи, то це віщувало теплий квітень.
  • Якщо на Теплого Олексія грім – значить буде добре ловитися риба.
  • Чим більші струмки у цей день, тим багатший буде врожай.

Раніше повідомлялося, де і коли в Україні настане зимове похолодання з мокрим снігом і нічними заморозками.

Якою була Алла Пугачова до Галкіна і пластики: рідкісні фото співачки
Алла Пугачова, яка нещодавно несподівано зізналася в тому, що вона старіє, в молодості виглядала зовсім інакше. Що, втім, і не дивно, адже час змінює усіх....
День батька в Україні: історія свята і коли відзначають
День батька відзначається в усьому світі, так само як і День матері. Батько у житті кожної дитини відіграє важливу роль, і дякувати йому за його...
Повалій пригадали, як вона співала в ресторані у Криму: “Це було так чудово!”
Таїсія Повалій, яка перебуває дні на карантині, подібно до інших зірок шоу-бізнесу, із задоволенням проводить час у своєму будинку. Нещодавно співачка опублікувала фото зі свого...
Зеленський задекларував свої мільйонні доходи: квартири та будинки в Україні, Великобританії та Італії
Президент Володимир Зеленський 30 травня подав декларацію про свої доходи, в якій зафіксовано інформацію про все майно та активи його сім’ї. Згідно з документом, у...
Підвищення пенсійного віку: Шмигаль назвав вимоги МВФ до України
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль прокоментував українцям вимоги, які висунув Міжнародний валютний Фонд Україні напередодні надання чергового траншу, що відбудеться 6 червня. Що стосується пенсійного питання, то МВФ...