Теплий Олексій: як передбачити погоду на Великдень і що зробити для вдалого заміжжя

Теплий Олексій: як передбачити погоду на Великдень і що зробити для вдалого заміжжя - today.ua

У понеділок, 30 березня, в народі відзначається свято Теплого Олексія. По тому, якою буде погода у цей день, наші пращури судили, якою буде погода на Великдень. Також вважалося, що саме сьогодні починається справжня весна.

Святий Олексій жив у 4-5 століттях в Римі і все своє життя він присвятив тому, що з честю проходив випробування, послані знову, і вчився смирення. Його житіє було широко поширене на православному Сході, а коли в Рим стали приїжджати священнослужителі з сирійської землі, де Олексій і провів більшу частину свого життя, святого стали шанувати і на Заході. До святого Олексія традиційно звертаються з молитвою про одужання при важких захворюваннях, проханнями про щасливу долю, гарну погоду і багатий врожай.

Як правило, в цей день люди виносили на вулицю картоплю, яку готували до посадки, лагодили садовий інвентар. Протягом дня потрібно було переробити всю домашню роботу, щоб ввечері зібратися за сімейним столом і провести зиму.

На Олексія рибалки займалися плетінням сіток для рибної ловлі. Рибалка в цей день вважалась вдалою. Головне, було закінчити всі справи до заходу сонця.

Господині повинні були прати на Теплого Олексія тільки в талій воді, щоб речі стали міцними.

З водою була пов'язана ще одна прикмета для жінок. Талою водою потрібно було вмиватися і мити голову, щоб шкіра була красивою і здоровою. Талу воду можна замінити березовим соком, що буде ще корисніше.

Теплий Олексій: як передбачити погоду на Великдень і що зробити для вдалого заміжжя

Що потрібно зробити на Теплого Олексія, щоб вийти заміж

Для тих дівчат, які хотіли вийти заміж, в день Олексія потрібно було закінчити вишивати сорочку і обов'язково подарувати її жебракові. Цей жест був запорукою того, що дівчина незабаром зустріне свою долю.

Ще один обряд для заміжжя був пов'язаний з лелеками. Якщо дівчина на Теплого Олексія перший раз за цей рік побачила лелеку, потрібно було швидко присісти і трохи почекати. Незабаром перед дівчиною повинен був з'явитися її суджений.

На Теплого Олексія також існувало ворожіння на судженого. Увечері треба було зламати гілочку верби з закритими очима. Якщо гілка якщо рівна та довга, то дівчина вийде заміж за високого і стрункого хлопця.

Теплий Олексій: як передбачити погоду на Великдень і що зробити для вдалого заміжжя

Народні прикмети 30 березня

  • Якщо на Теплого Олексія з'являлися великі струмки, то очікували, що повінь розіллється по полях і лугах.
  • Цей день присвячувався березі — одному з найулюбленіших дерев, символу миру і чистоти помислів.
  • Було прийнято у цей день пити березовий сік або спеціально приготовлений медово-березовий узвар.
  • Якщо з'являлися квітки мати-й-мачухи, то це віщувало теплий квітень.
  • Якщо на Теплого Олексія грім - значить буде добре ловитися риба.
  • Чим більші струмки у цей день, тим багатший буде врожай.

Раніше повідомлялося, де і коли в Україні настане зимове похолодання з мокрим снігом і нічними заморозками.

Скільки українцям доведеться віддати за комуналку цієї зими: сума перевищує прожитковий мінімум
Комунальні послуги для українців з наступного місяця подорожчають, так як почнеться опалювальний сезон. Експерт Юрій Корольчук розповів, яку суму дове...
Чи варто українцям зараз міняти долари: експерти розповіли
Долар в Україні стрімко дорожчає і до кінця вересня, за прогнозами експертів, повинен досягти 28,40 грн/дол., тоді як на сьогоднішній день американськ...
Яким буде курс долара в кінці вересня: НБУ не зупинить подорожчання валюти
Національна валюта втрачає в ціні, а долар продовжує стрімко дорожчати. Така тенденція продовжиться і далі. Експерти прогнозують, що наступного тижня ...
Дорогі чиновники: у Мінфіні пояснили, чому Офісу президента підвищили витрати на наступний рік
Міністр фінансів Сергій Марченко розповів журналістам, чому в бюджеті на наступний рік збільшили витрати на утримання Офісу президента майже на 40%. Г...
Шмигаль намагається взяти контроль над ринком електроенергії в Україні: діє за спиною у Зеленського
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль планує перепідпорядкувати державну компанію “Укргідроенерго“ під свій контроль. Експерти розцінюють такий крок, як рейде...