Україну чекають страшні стихійні лиха: прогноз погоди на найближче майбутнє лякає

Кліматичні зміни відбуваються на території України набагато швидше, ніж в решті частини європейського континенту. Українцям слід бути готовими до того, що в найближчі роки клімат буде ставати все теплішим, але разом з тим, дощі, грози, град і шквали, а також шторми, урагани і смерчі стануть звичайним явищем.

Україну чекають страшні стихійні лиха: прогноз погоди на найближче майбутнє лякає - today.ua

На фоні значного підвищення середньорічних температур, територія України все частіше буде піддаватися різним стихійним лихам, розповіли кліматологи. Кількість опадів в рік буде тільки зростати, що тісно пов'язано із збільшенням інтенсивності конвекції. «Завдяки цьому хмари утворюються потужніше, з великою кількістю опадів. Швидкість потоків повітря зростає, з-за цього утворюються шквали. Частіше почав випадатиме град, фіксуються випадки, коли його діаметр сягає розміру з волоський горіх», – пояснила завідуюча відділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух.

Україну чекають страшні стихійні лиха: прогноз погоди на найближче майбутнє лякаєЦікаво, що крім іншого кліматологи відзначають формування в Україні сезонів дощів і сезонів посухи. З одного боку, кількість випадаючих за рік опадів невблаганно росте, але з іншого – збільшується число посушливих і спекотних днів в році. Найбільше від великої кількості дощів і гроз будуть і надалі страждати західні регіони України, в той час як на Сході встановилася тепла і ясна погода, практично без дощів.

Нагадаємо, раніше синоптики назвали регіони України, де в середині липня 2020 встановиться аномальна погода. Прогноз метеорологів на другий місяць літа.