Як виготовити свічку із картоплі, яка горітиме до 6 годин

В Україні склалася важка ситуація в енергетичній системі. У всіх регіонах через масований ракетний обстріл окупантів регулярно відключають електроенергію. Не завжди під рукою є свічка, проте її можна легко виготовити своїми руками із картоплі. При цьому вона горітиме дуже довго.

Як виготовити свічку із картоплі, яка горітиме до 6 годин - today.ua

Відсутність ліхтарика чи звичайних свічок – не проблема. Знадобляться картопля, сірники, ґніт або шматочок ватного спонжу, а також рафінована олія.

Візьміть картоплину і відріжте від неї круглі бічні частини, щоб шматочок овочу зручно розмістився на плоскій поверхні. Зробіть всередині бульби невеликий отвір, через який потрібно провести гніт, або шматочок ватного спонжу, заздалегідь просочений олією. Вата, мотузка або гніт повинні проходити наскрізь. Замість них можна використовувати сірники.

Поставте картоплю в невелику ємність, налийте в неї олію, щоб вона доходила до краю овочу. Потрібно трохи почекати, щоб саморобна свічка просочилася, а потім підпалюйте гніт.

Свічка із картоплі буде горіти до шести годин, якщо для її виготовлення використати 100 мл олії. Зверніть увагу, що частина мотузки, закріплена над олією, не повинна бути дуже довгою.

Раніше українцям повідомили, як при блекауті працюватиме мобільний зв'язок.