В Україні погодили поправки Євросоюзу до європейської Газової директиви, які стосуються "Північного потоку-2". За словами заступника міністра закордонних справ з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Олени Зеркаль, нові зміни повністю відповідають вимогам України. Про це вона повідомила у Facebook.
"Перше і головне - на газопроводи з третіх країн, у тому числі на Північний потік-2, буде поширено право ЄС. Це було і лишається ключовим положенням запропонованих змін. Саме йому опиралися Німеччина, Австрія і низка інших держав-членів. І вони ж нарешті погодилися з цим", - наголосила заступник міністра.
Вона додала, що левова частка змін до Газової директиви стосується того, як забезпечити цю відповідність вимогам законодавства ЄС для газопроводів, які походять з третіх країн. Зеркаль наголосила, що йдеться винятково про регулювання економічних аспектів роботи газопроводу.
"Ми маємо правові рамки, в яких функціонування "Північного потоку-2" можливо лише за умови його відповідності нормам права ЄС. Це те, чого вимагала Україна. Ми постійно наголошували, що "Північний потік-2" не повинен мати конкурентну перевагу від того, що може не дотримуватися права ЄС. Наступне завдання - забезпечити імплементацію цих змін", - підкреслила вона.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Олена Зеркаль говорить про ризик того, що поширення вимог ЄС на "Північний потік-2" зробить поведінку Росії ще агресивнішою.
"Це вимагає посилення тиску на Росію, включно з можливими санкціями", - наголосила Зеркаль.
Нагадаємо, Євросоюз надав Німеччині право робити винятки з Газової директиви за попереднім узгодженням їх з Єврокомісією.
Раніше заступник міністра закордонних справ Росії Олександр Панкін заявив, що якщо ЄС буде перешкоджати реалізації проекту "Північний потік – 2", тоді у Європи виникнуть газові проблеми.
Як повідомлялося, Росія готова продовжувати здійснювати транзит газу через Україну тільки на своїх умовах. У Нафтогазі вважають, що висунуті Росією умови щодо транзиту газу через Україну суперечать європейським та українським стандартам.