Українцям можуть списати багатомільярдні борги за комунальні послуги, - експерт

Автор: Міхєєнко Наталія

За даними Державної служби статистики України, заборгованість громадян України за житлово-комунальні послуги продовжує зростати. Так, за 2018 рік загальний борг населення за комунальні послуги зріс на 70 відсотків і зараз становить уже 55,6 млрд гривень. Причому накопичення заборгованості триває. І, схоже, Кабмін готується вирішити проблему найбільш неефективним способом - списати українцям багатомільярдні борги за комунальні послуги.

Українцям можуть списати багатомільярдні борги за комунальні послуги, - експерт - today.ua
Фото: kredityvopros.ru

Зростання заборгованості в енергетиці офіційно підтвердила керівник Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) Оксана Кривенко:

- Сумарна вартість спожитої електричної енергії споживачами в 2018 році склала 195,081 млрд грн, заборгованість споживачів на початок 2018 року - 28,942 млрд грн, на кінець року - 33,611 млрд грн, приріст заборгованості за рік склав 16%, або 4,67 млрд грн.

І електроенергетика - це тільки один із секторів економіки країни, за яким накопичується борг.

Популярні зараз

НБУ вирішив вивести з обігу частину грошей: які купюри та монети слід встигнути обміняти

Гетманцев зробив заяву про підвищення мінімальної зарплати в Україні: “Не повинно бути зайвих ілюзій“

У Міноборони пояснили, що зміниться після набуття чинності новим законом про мобілізацію

Турецька формула миру: що пропонує Ердоган, і чому Зеленський проти

- Борги населення в загальному обсязі заборгованості за електроенергію складають лише близько 5 млрд грн, а решта 28 млрд грн - це борги підприємств, бюджетних установ, - прокоментував заяву глави НКРЕКУ голова Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг Андрій Герус.

За його словами, оплата державного підприємства "Енергоринок" за грудень станом на початок січня склала 89 відсотків.

- Це безпрецедентно низький рівень, такого не було з кінця 90-х років, - сказав Герус. - За моїми оцінками, сумарно всі борги населення і підприємств по газу, електроенергії, опаленню, воді, досягають вже 100 млрд грн. Це катастрофа, і масштаб катастрофи тільки зростає. Швидше за все, ми вже пройшли точку неповернення, коли ці борги не погашаються, і єдиний спосіб вирішити проблему - це їх списати і закрити бюджетом. Слід нагадати, що Кабінет міністрів ще навесні 2017 року схвалив проект закону про погашення 30 млрд гривень боргів за електроенергію. Частково за рахунок державного бюджету, а частково - спеціальної надбавки всім споживачам до тарифу на електроенергію. Тобто, за версією уряду, той, хто сам справно платить, буде змушений заплатити ще і за тих, хто не платить.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, в Україні вже є судова практика, коли люди позбавляються квартири через борги за комунальні послуги.

Раніше повідомлялося, що Верховний суд України виніс рішення про неможливість виселення з іпотечного житла за позовом неволодіючого власника.