НАБУ прийшло з обшуком до НКРЕКУ

421
НАБУ прийшло з обшуком до НКРЕКУ - today.ua

Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) прийшли з обшуками в Національну комісію, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ). Про це повідомляється на сторінці НКРЕКУ в Facebook.
Правда, в НКРЕКУ заявляють, що працюють в штатному режимі.

“НКРЕКУ працює в штатному режимі. Комісія послідовна і відкрита в своїй діяльності і продовжує в рамках законодавства співпрацювати з правоохоронними органами, зокрема з НАБУ. Сьогодні проводився обшук. Комісія виконує всі законні вимоги слідчих. Комісія і раніше надавала всі документи і всі коментарі щодо справи, за якою ведеться розслідування. Розраховуємо на об’єктивність і неупередженість”, – заявили в Національній комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальну послуг.

Член Наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук у Facebook повідомив, що причиною стало клопотання адвоката регулятора щодо обмеження термінів проведення досудового розслідування справи “Роттердам +”.

Формула “Роттердам +” була затверджена постановою НКРЕКУ № 289 від 3 березня 2016 “Про затвердження Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії”. Відповідно до неї, гранична вартість енергетичного вугілля в тарифі на електроенергію, що виробляється ТЕС, формується на основі біржових цін на вугілля в Європі (в портах Роттердам, Амстердам, Антверпен). НКРЕКУ вважає, що мета методики розрахунку – усунення ручного регулювання цін, забезпечення незалежності від поставок з тимчасово окупованих територій і позбавлення від проблем з накопиченням достатньої кількості вугілля для проходження опалювальних сезонів.

За даними глави НКРЕКУ Оксани Кривенко, формула “Роттердам +” дозволила українським споживачам електроенергії заощадити 40 млрд грн. А тарифи на електроенергію для населення в Україні є найнижчими Європі.

Нагадаємо, глава Нацкомісії пообіцяла не змінювати тарифи на електроенергію до липня 2019 року.

загрузка...