Обійми благотворно діють на здоров'я, дозволяючи знизити тиск, зняти стрес і виробити так званий "гормон щастя".
Як зазначає виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, сьогодні в світі особливого значення набуло поняття особистого простору. У зв'язку з цим простежується тенденція того, що люди бояться обійняти когось або просто подати руку незнайомим або навіть близьким людям. Адже це може мати серйозні наслідки для здоров'я.
На думку вчених, заборона на фізичне дотик сильно впливає на почуття соціальної залученості. Дослідження вчених підтверджує, що дотик або обійми можуть зменшити відчуття виключення і поліпшити настрій, в деяких дослідженнях йдеться також про те, що дотик може зменшити відчуття болю. Саме тому в.о. голови МОЗ радить по можливості проявляти свої почуття за допомогою дотиків.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Психолог і почесний член Австралійського психологічного товариства доктор Боб Монгомері каже, що людське дотик і справді дуже важлива частина нашого життя. Якщо ви отримуєте в дитинстві досить ласки, то стаєте більш впевненими в собі і готовими до відносин з іншими людьми.
Тим часом психолог Дмитро Воеділов каже, що обніматися з чужими людьми корисно для психіки, - помилкове переконання. Обійми - це вторгнення в особистий простір людини, куди зазвичай не пускають того, кому не довіряють. Всі люди різні, з різним ступенем огиди. Інша справа, що в певних колах складаються свої ритуали. Брежнєв, наприклад, любив з усіма цілуватися. Навіть якщо це комусь із підлеглих або високих гостей було неприємно, доводилося пристосовуватися. Так що обійми багатогранно і може мати батьківський, дружній, приятельський, еротичний і награний характер.
Як повідомляли раніше Today UA, Уляна Супрун поділилася порадами, як зменшити ризики появи цукрового діабету.