При збігу цілого ряду обставин людський організм не витримує навантаження і починає хворіти. Чутлива до солі гіпертонія – дуже небезпечна недуга, на тлі якої нерідко трапляються інфаркти та інсульти. Гарна новина полягає в тому, що пацієнт здатний допомогти собі сам! Всього 4 кроки назустріч здоров'ю принесуть помітне полегшення.
1. На зарядку ставай!
Регулярні фізичні навантаження активізують кровообіг, а відповідно, ведуть до очищення судин всього організму. Відбувається тренування серця, воно зміцнюється, стає сильнішим.
2. Боротьба із зайвою вагою
Зайва вага є додатковим навантаженням на серце і всю серцево-судинну систему. Якщо з цим не боротися, то можлива не тільки поява чутливої до солі гіпертонії, але і розвиток цукрового діабету 2 типу. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем, щоб виробити повноцінне, яке не сприяє набору зайвих кілограмів меню. А також обговоріть з ним інші способи схуднення, які не будуть шкодити вашому здоров'ю.
3. Калій повинен замінити натрій
Дієтологи рекомендують людям, у яких діагностовано чутливу до солі гіпертонію, дотримуватися дієти DASH. У цьому раціоні збалансовано вміст калію, білків, кальцію, клітковини. Це веде до схуднення, нормалізації метаболізму і роботи внутрішніх органів. Знову ж таки, не забудьте проконсультуватися з фахівцем, перш ніж змінювати свій раціон харчування.
Популярні зараз
Криптовалюту в Україні легалізують на початку 2025 року, - Гетьманцев
У шкіряній міні-сукні: 55-річна Дженніфер Еністон захопила фанатів стрункими ногами
Стало відомо, як зміняться доходи найменш заможних українців із запровадженням базової соцдопомоги
Спікер Джонсон зробив заяву щодо подальшої підтримки України з боку США
4. Здоровий спосіб життя
Відмова від усіх шкідливих звичок – це в здоровому способі життя само собою зрозуміло. Але також важливо знизити рівень стресу і тривожності, гармонізувати свій життєвий простір, зайнятися справою до душі, яка сприятиме самореалізації і приноситиме радість. Це допоможе не тільки контролювати показники артеріального тиску, але і позбавитися від багатьох захворювань.
Будьте здорові і щасливі!
Нагадаємо, раніше фахівці розповіли, коли Україна перейде на літній час, і як знизити ризик для здоров'я в складний перехідний період.