Восени традиційно активізується приплив у великі міста України людей, що шукають більш високооплачувану роботу.
А це означає, що їм потрібно десь жити. Ось у цей період і зростає попит на оренду квартир.
За даними експертів, у Києві оренда житлової нерухомості за літо суттєво зросла. А купити квартиру восени стало ще дорожче.
Мінімальна ціна квадратного метра в новобудовах Києва у вересні склала 16 тисяч гривень.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Відомо, що найбільше на ціну впливає зростання курсу валют.
Імпортери прогнозують зростання вартості продукції, а отже, і цін на нову нерухомість до нового року.
Тим часом на вторинному ринку за останні чотири місяці ціни на продаж однокімнатних квартир істотно не змінилися.
Найдорожча нерухомість - у Києві, Одесі та у Львові.
За підрахунками аналітиків, найдорожча оренда однокімнатних квартир після Києва - в Одесі.
З двокімнатними апартаментами під найм схожа історія. У Києві з початку літа такі квартири подорожчали майже на 10 відсотків. Найменше зросла вартість оренди в Харкові.
Найдорожча нерухомість в Києві до цих пір залишається в Печерському районі.
За скромну однокімнатну квартиру в центрі столиці потрібно в середньому заплатити близько 72 тисяч доларів, а за простору "трійку" - близько 175 тисяч доларів. Альтернатива Печерську - Шевченківський район (вдвічі дешевше).
Найвигідніша нерухомість - в Святошинському районі столиці: трикімнатна квартира - до 49 тисяч доларів, "двійка" - близько 32 600 доларів, бюджетні однокімнатні - за 24 600 доларів.
Восени аналітики прогнозують підвищення цін по всій Україні: чи варто очікувати, що однокімнатні квартири подорожчають - на 11-13 відсотків, двокімнатні - на 14-16 відсотків, трикімнатні квартири - на 4 -6 відсотків.
Крім ціни, багатьох хвилює питання безпеки.
Що ж потрібно знати, щоб, знімаючи житло, не попастися на вудку аферистів?
На це питання відповіла аналітик компанії Flatfy Світлана Клебанська.
- Потрібно критично ставитися до вибору квартири і особливо - до оголошень в інтернеті, - каже аналітик. - Охочих нажитися на людях, які потребують житло, більш ніж достатньо. Причиною тому - безкарність аферистів. Потерпілі рідко звертаються до поліції, бо вважають, що їм ніхто не допоможе. Бувають оголошення, нібито написані господинею квартири. В них, як правило, використовуються зменшувальні форми. До цього потрібно теж ставитися обережно. І, звичайно, основним критерієм є ціна. Зараз в Інтернеті дуже поширене шахрайство: розміщується оголошення з якісними фотографіями на дуже хорошу квартиру в гарному районі за ціною, яка нижча за середню. Ви телефонуєте за вказаним номером, а вам кажуть що квартиру тільки що здали, оскільки це було дуже вигідна пропозиція. Далі вам розповідають, що з вами говорить представник відомого агентства, і, якщо ви підпишете з ним договір і заплатите певну суму (наприклад, 1700 гривень), то агентство гарантовано знайде для вас привабливий варіант. Але це обман. Ніколи не сплачуйте грошей до підписання офіційних документів - ні власнику, ні ріелтору.
Як раніше повідомляли Today UA, в Україні з'являться новобудови "під оренду".