В Україні можуть заборонити ароматизовані та міцні сигарети

Автор: Олексій Скубій

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило проект закону щодо шкідливого впливу тютюну на населення, яким пропонує скоротити вміст нікотину і смол в сигаретах, заборонити ароматизовані сигарети і врегулювати обіг електронних сигарет.

В Україні можуть заборонити ароматизовані та міцні сигарети - today.ua
Фото: pixabay.com

МОЗ пропонує заборонити сигарети, в яких вміст вміст шкідливих речовин перевищують: нікотину - 1,0 мг, смоли - 10 мг, монооксиду вуглецю – 10 мг.

Також пропонується заборонити сигарети та тютюн для самокруток з "характерним" запахом та/або смаком й тютюнові вироби, що містять такі добавки.

Законопроектом передбачається, що виробники та імпортери електронних сигарет і заправних контейнерів повинні подавати центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, повідомлення про будь-які вироби, які вони планують ввести в обіг на території України.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Залежно від того, чи є виріб електронною сигаретою або заправним контейнером, на ньому має бути інформація, зокрема, про виробника, токсикологічні дані про інгредієнти виробу та викиди та вміст нікотину.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зазначається, що ключовою метою законопроекту є забезпечення високого рівня захисту здоров'я людей, особливо молоді, а також для виконання зобов'язань України відповідно до Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну.

Раніше Today.ua повідомляв, що у Верховній Раді вже зареєстрували проект закону №9058, який має на меті зменшити вживання е-сигарет “шляхом заборони їх використання, спонсорства, реклами і стимулювання продажів”. Зокрема, заборонити використання електронних сигарет можуть у громадських місцях: в установах охорони здоров’я, освіти, культури і спорту, в транспорті, на зупинках, у підземних переходах, вокзалах, аеропортах, дитячих і спортивних майданчиках, в кафе, готелях і в органах державної влади.

Головне