Українцям розкрили особливості нарахування субсидій в регіонах

800
Українцям розкрили особливості нарахування субсидій в регіонах - today.ua

Керівники органів соціального захисту населення в регіонах повинні контролювати своєчасність призначення субсидій. Соціальні виплати готівкою в березні 2019 року отримають приблизно 3,5 мільйона домогосподарств. Йдеться про тих громадян, яким субсидія була призначена до 31 грудня 2018 року. На даний момент опрацьовано 43% заяв на призначення субсидій, поданих після 1 січня 2019 року. Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

“Це майже половина. З одного боку, це пояснюється тим, що не призначені субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу через відсутність у ДФС (Державної фіскальної служби. – Ред.) інформації про доходи громадян за 2018 рік. З іншого боку, частка оброблених справ дуже відрізняється в різних регіонах”, – сказав глава Мінсоцполітики.

Міністр додав, що найкраще налагоджена робота органів соціального захисту у Полтавській (оброблено 90% заяв), Івано-Франківській (69%), Київській (63%) та Львівській (62%) областях. В Одеській області пройшли обробку всього 27% поданих заяв, а в Чернівецькій області – лише 15%.

Рева підкреслив, що потрібно вчасно формувати і передавати Мінсоцполітики реєстри одержувачів субсидій готівкою, щоб встигнути виплатити гроші у запланований термін.

Нагадуємо, що з 1 березня 2019 року українцям почали виплачувати субсидії готівкою. Пенсіонери отримують гроші для оплати комунальних платежів разом з пенсією. З 12 березня стартувала виплата субсидій для всіх інших громадян через мережу державного “Ощадбанку”.

Раніше директор департаменту Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко заявив, що якщо одержувачі виплат від держави не будуть вчасно оплачувати житлово-комунальні послуги, то монетизацію субсидій припинять.

загрузка...