Монетизацію субсидій в Україні можуть скасувати, – Кабмін

2569
Монетизацію субсидій в Україні можуть скасувати, – Кабмін - today.ua

Програму монетизації субсидій, яка стартувала 4 березня, можуть скасувати. Про це повідомив директор департаменту Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко. На його думку, якщо одержувачі виплат від держави не будуть вчасно оплачувати житлово-комунальні послуги, то монетизацію субсидій в Україні скасують.

“Я не знаю, так само, як і ви, і всі, хто тут працює, чи сплатить людина за комунальні послуги чи ні. Рівень оплати може змінитися. Ми не знаємо, чи готові наші громадяни до того, щоб отримувати готівкові кошти для розрахунку” – заявив директор департаменту Мінсоцполітики.

Як відомо, 4 березня українцям почали офіційно виплачувати субсидії готівкою, а через тиждень, 11 березня, перші пільги стало можливим отримувати через “Ощадбанк”. За перший день українцям було сплачено 350 мільйонів гривень. У березні компенсацію за оплату послуг ЖКГ отримують ті громадяни, яким субсидія була призначена до 31 грудня 2018 року.

При цьому, багато громадян продовжують не платити за комунальні послуги, і борги зростають. В Мінсоцполітики заявили, що “монетизація як раптово почалася, так раптово може і закінчитися, якщо замість оплати комуналки люди куплять їжу”.

Таким чином, якщо українці будуть оплачувати комуналку вчасно, Уряд буде рекомендувати виплату субсидій у готівковій формі. В іншому випадку, виплату субсидій скасують.

Раніше повідомлялося, що субсидіанти, на рахунках яких є невикористана субсидія (переплата), мають право платити за комунальні послуги менше за інших.

загрузка...