У Росії виникли нові проблеми з “Північним потоком-2“

Автор: Лобанова Єлизавета

Нові поправки до європейської Газової директиви, які стосуються "Північного потоку-2", закріплюють жорсткі правила щодо подальшого будівництва газопроводу, винятки з яких можна робити лише Німеччині. Таким чином, російському "Газпрому" доведеться докласти багато зусиль, щоб запровадити свої правила.

У Росії виникли нові проблеми з “Північним потоком-2“ - today.ua

Для внесення поправок тепер необхідно отримати згоду не тільки від Єврокомісії, але й від комітету, до складу якого входять представники усіх країн Євросоюзу. Таким чином, Європа отримала новий важіль тиску на «Газпром» і Росію.

Після остаточного схвалення Газової директиви ЄС, яке заплановане на 20 лютого, Єврокомісія може заборонити «Газпрому» використовувати «Північний потік – 2» більше ніж наполовину – за аналогією з газопроводом Opal – залишивши іншу половину для потенційних «третіх осіб», які навряд чи коли-небудь з'являться.

«Північний потік – 2» можна буде вивести з-під дії директиви, якщо Німеччина укладе з Росією міжурядову угоду. Однак, згідно з новими поправками, це буде довга і складна процедура, яка не гарантує успіху.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

Соцопитування: що українці збираються робити, якщо війна затягнеться

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Німеччині доведеться отримувати дозвіл Єврокомісії у двох випадках: на ведення переговорів з Росією, і на підписання договору. Єврокомісія зможе вимагати додаткову інформацію і давати рекомендації щодо тексту угоди, а остаточне рішення буде прийматися після консультацій з країнами-членами ЄС. Все це здатне затягнути розгляд справи на роки.

Тому «Газпром» вже думає про нові газопроводи в Європу, які дозволили б за необхідності відмовитися від українського транзитного маршруту. 14 лютого глава компанії Олексій Міллер запустив будівництво «Турецького потоку – 2». Цей газопровід спроектований з Туреччини в ЄС суходолом, тож поправки до газової директиви його не стосуватимуться, бо діють тільки для морських труб. Дві нові нитки через Чорне море загальною потужністю 32 млрд кубометрів у цілому відповідають половині технічної пропускної здатності «Північного потоку – 2».

Як повідомлялося, Уряд Німеччини шукає шлях виходу з "Північного потоку-2" всупереч позиції Меркель, яка підтримує будівництво газопроводу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше у Євросоюзі досягли компромісу в суперечці щодо поправок до європейської Газової директиви, які в тому числі стосуються "Північного потоку-2". При цьому, Німеччині дозволили робити винятки з правил ЄС після попереднього схвалення їх Єврокомісією.

Today.ua повідомляв, що  Росія готова продовжувати здійснювати транзит газу через Україну тільки на своїх умовах. У Нафтогазі вважають, що висунуті Росією умови щодо транзиту газу через Україну суперечать європейським та українським стандартам.