15:54
30 листопада
2018

Туск впевнений у продовженні антиросійських санкцій Європою

Туск впевнений у продовженні антиросійських санкцій Європою - today.ua
1591

Президент Євроради Дональд Туск впевнений, що лідери Євросоюзу продовжать санкції проти Росії через атаки і захоплення українських кораблів російськими прикордонниками в районі Керченської протоки. Про це він написав на своїй сторінці в Twitter.
"Європа єдина в нашій підтримці суверенітету і територіальної цілісності України. Ось чому я впевнений, що ЄС продовжить санкцій проти Росії в грудні", - написав Туск після прибуття в Буенос-Айрес на саміт "Великої двадцятки".
Як відомо, саміт лідерів ЄС відбудеться через два тижні. Нагадаємо, після ситуації на Азові лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк у Брюсселі зустрівся з президентом Європейської Ради Дональдом Туском і європейським комісаром Йоганнесом Ганом та обговорив російську агресію, закликавши Захід до впровадження нових санкцій. Також Європейський союз ухвалив декларацію стосовно конфлікту в Азовському морі та Керченській протоці, в якій висловив свої "найсерйозніші занепокоєння" та повідомив про повну підтримку суверенітету України. Канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала Москву розблокувати доступ українських портів на Азовському морі до міжнародного судноплавства і звільнити ув’язнених українських моряків. На думку спеціального представника Державного департаменту США з питань України Курта Волкера, напад на українські кораблі біля Керченської протоки в Азовському морі 25 листопада є демонстрацією того, що Росія має намір взяти під одноосібний контроль доступ до українських портів.