Керівник МОЗ Уляна Супрун розвінчала черговий міф про те, що мікрохвильові печі роблять їжу шкідливою, випромінюють радіацію і викликають рак. У той же час Супрун попередила про деякі моменти, які пов'язані з розігрівом їжі в пластиковому посуді. За словами Уляни Супрун, вчені досі сперечаються з приводу твердження, що після нагрівання в мікрохвильовій печі їжа стає менш поживною.
"Багато корисних речовин руйнується при тепловому впливі. Найбільш теплочутливі є водорозчинні вітаміни, такі як фолієва кислота, вітаміни В і С, які є в овочах. Саме тому важливо враховувати спосіб їх приготування", - написала керівник МОЗ Уляна Супрун на своїй сторінці в "Фейсбуці".
Супрун повідомила, що одне з досліджень показало, що найбільш ефективним методом для збереження вітаміну С виявилося приготування на пару - в цьому випадку руйнувалася лише десята частина вітаміну, що міститься в продукті. Під час приготування в мікрохвильовій печі - приблизно чверть, а в результаті варіння - майже половина. Інші дослідження підтвердили, що приготування в мікрохвильовій печі краще зберігає водорозчинні вітаміни. Наприклад, в шпинаті зберігається більше фолієвої кислоти під час приготування в мікрохвильовій печі, ніж просто на плиті.
У той же час, коли мова йде про овочі, додавання води під час приготування може значно прискорити втрату поживних речовин. Так, брокколі, приготовані в мікрохвильовій печі в воді, втрачають велику кількість антиоксидантів (від 74% до 97%).
Популярні зараз
Померла актриса Тері Гарр, відома ролями у серіалі “Друзі“ та фільмі “Тутсі“
Олена Зеленська розповіла про знайомство та початок відносин з майбутнім президентом України
У Польщі виник дефіцит працівників: названо вакансії та зарплати для українських біженців
"Але в цілому працює правило - чим менше їжа піддається нагріванню, тим більше поживних речовин вона зберігає. Мікрохвильова піч також краще варіння тим, що вітаміни не виварюються в воду, а саме приготування займає менше часу, що також сприяє їх збереженню", - додала Уляна Супрун.
При цьому Супрун звернула увагу на приготування продуктів в мікрохвильовій печі в пластиковому посуді - деякі хімічні речовини можуть потрапляти в їжу під час нагрівання. Фталати і бісфенол-А, що містяться в пластиці, пов'язують з порушеннями роботи ендокринної системи.
Коли готуєте або розігріваєте їжу в мікрохвильовій печі, Супрун просить звертати увагу на наступні правила:
- краще використовуйте скляний або керамічний посуд;
- якщо користуєтеся пластиком для розігріву, використовуйте призначену для цього пластмасовий посуд - на ній є відповідне маркування;
- якщо пластиковий посуд пошкоджено, від його використання краще утриматися. Це стосується старих, подряпаних або тріснутих контейнерів. У них не тільки не варто розігрівати їжу, але і просто залишати гарячу їжу;
- ніколи не нагрівайте і не зберігайте продукти в пластикових контейнерах, які не призначені для харчових продуктів.
Раніше Уляна Супрун розповіла, що найбільше вітаміну С міститься в шипшині, солодкому і гострому перці, брокколі, брюссельській капусті, смородині і ківі, а не в лимоні.