Людина може роками ходити і не знати, що носить в нирці великий камінь. Він зручно лежить і не турбує свого «господаря». Але невеликий камінь, зрушивши з місця, може накоїти лиха, закупоривши сечовід і перекривши відтік сечі. Якщо сечокам'яну хворобу не лікувати, це загрожує нирковою недостатністю. В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці в "Фейсбуці" розповіла, як виявити камені в нирках і що робити, щоб не потрапити до 12% населення світу, які страждають на сечокам'яну хворобу.
Супрун пише в соцмережах, що кальцій і оксалати або фосфати, або сечова кислота можуть кристалізуватися в нирках, якщо їх концентрація в крові велика. Згодом ці кристали збільшуються і формують "камені". Якщо вони невеликого розміру - камені можуть вийти самостійно. Супрун також звертає увагу на те, що проблеми виникають, коли камені збільшуються в розмірі і блокують потік сечі. Вони можуть потрапити в будь-яку точку сечової системи - нирки, сечоводи, сечовий міхур або уретру. На додаток до болю і проблем з сечовипусканням, ниркові камені також можуть викликати кровотечу і пошкодження нирок. Болі зазвичай виникають, якщо камінь застряє в нирці, починає рухатися вниз по сечоводу.
Супрун розповіла українцям про симптоми, які виникають при сечокам'яній хворобі:
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
- зміни кольору сечі або крові в сечі;
- бажання сечовипускання виникає частіше, ніж зазвичай;
- незначна кількість сечі при сечовипусканні;
- нудота і блювота з підвищенням температури;
- гострий біль в попереку, яка може відчуватися і в паху.
При схожих симптомах Супрун радить терміново звертатися до сімейного лікаря і не займатися самолікуванням.
Супрун також попередила, що ризики мати камені в нирках підвищуються, якщо людина має спадкову схильність, п'є мало води, погано харчується.