Медичні працівники не мають права поширювати інформацію про здоров'я пацієнта. Така інформація є медичною таємницею. Про це в "Фейсбук" пише керівник МОЗ Уляна Супрун.
За словами Супрун, в Україні це правило часто порушується. Не тільки самими медиками, а й політиками, які звертаються в міністерство з проханням надати персональну інформацію про пацієнтів, а потім використовують цю інформацію в публічних виступах або поширюють у соціальних мережах.
Супрун роз'яснила, що є медичною таємницею:
- факт звернення людини до лікувального закладу за медичною допомогою;
- стан здоров'я людини і діагноз;
- обставини, що передували захворюванню або спровокували його;
- функціональні особливості організму;
- шкідливі звички;
- особливості психіки;
- майновий стан;
- інша інформація про сімейне, інтимне життя людини, а також про стан здоров'я родичів і близьких пацієнта.
- Повідомляти або розголошувати цю інформацію можна тільки, якщо збереження медичної таємниці шкодить суспільству або може мати серйозні наслідки для оточуючих пацієнта, - стверджує Уляна Супрун.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Супрун також уточнила, що приводом для не збереження таємниці може бути, зокрема, жорстоке поводження з дітьми або поширення інфекційної хвороби.
За словами Супрун, у 2019 році буде запущена система електронних лікарняних. Цю інформацію зможе бачити лікар пацієнта, а її окремі аспекти будуть доступні деяким відомствам в рамках їх компетенцій.
- Право на збереження таємниці про стан здоров'я буде також у підлітків. Таке право вони отримають з 16 років, коли будуть прийняті відповідні законопроекти, - додала Уляна Супрун.
Раніше Супрун дозволила дітям з температурою ходити до школи.