Доктор Комаровський дав поради, як мають функціонувати школи в період коронавірусу. До 1 вересня зосталося два місяці, і вже зараз слід усім, і батькам, і освітянам, подумати, як функціонуватимуть школи в період епідемії коронавірусу. Своїми міркуваннями він поділився в ефірі каналу "Україна 24".
Пару тижнів тому Мережу облетіла чутка, що навчання в школах планують перевести повністю на дистанційну основу. І хоча офіційного повідомлення про це не було, пабліки вибухнули гнівом: батьки хочуть, щоб їхні діти ходили до школи, а не сиділи по домівках. Мотивацію дорослих можна зрозуміти. Переважно всі працюють і не мають часу разом зі своїм нащадком, а то й двома, вивчати шкільну програму. І, мовляв, живого спілкування з учителем ніяке навчання онлайн не замінить.
Проте згодом з'явилося спростування цієї чутки: 1 вересня діти підуть до школи, як зазвичай. Однак особливості у нового навчального процесу неминуче будуть.
Доктор Комаровський вважає, що дистанційне навчання становить більшу загрозу для життя і здоров'я дітей, ніж коронавірус. Причому не тільки для фізичного здоров'я, але й психічного. Крім того, і це вже підтверджено практикою, для молодого організму коронавірус не становить смертельної загрози. Отже, на його думку, діти мають навчатись у школах.
Але вже зараз організаторам навчального процесу слід подбати, аби максимально убезпечити дітей від інфікування.
"У школах має бути соціальне дистанціювання — не 30 осіб в класах, а 15, наприклад. за партою діти повинні сидіти по одному. А ось на перервах, коли вони носяться... їх треба максимально виганяти на свіже повітря", - каже медик.
Крім того, на думку Комаровського у школах треба вжити таких заходів:
- збільшити кількість медичного персоналу, адже одна медсестра не встигатиме все контролювати;
- налагодити в приміщеннях систему повітрообміну, щоби діти мали повсякчас доступ до свіжого повітря;
- проводити якомога більше занять на свіжому повітрі, особливо поки надворі буде тепло.
Доктор Комаровський також зауважив іще одну проблему, яку треба вирішувати. Адже в українських школах працює немало педагогів пенсійного віку, які найбільш вразливі до коронавірусу. Слід подумати, як їх максимально убезпечити.
Крім того, є також діти, які мають те чи інше хронічне захворювання та імунодефіцит. Вони також перебувають у зоні ризику. Якщо батьки мають змогу навчати таких дітей дистанційно, то їм треба піти назустріч.
Отже, Комаровський вважає, що потрібно дати батькам вибір: навчати дітей дистанційно чи відправляти до школи.
До речі, нещодавно на сайті президента України з'явилась петиція з аналогічним проханням: дозволити дві форми навчання – дистанційну та очну.