Приправи, якими не варто зловживати – небезпечні для здоров'я

Автор: Марченко Любов

Приправи та різні спеції роблять смакову палітру страв набагато різноманітнішою, а самі страви апетитнішими. Згадайте, як запаморочливо пестять нам нюх запахи приправ, що долинають із кухні. Тим не менше, далеко не всі приправи не шкідливі, і при надмірному захопленні ними вони можуть стати загрозою для нашого здоров'я. Ви здивуєтеся, але це так. Отже, до яких же приправ варто ставитися з особливою обережністю.

Приправи, якими не варто зловживати – небезпечні для здоров'я - today.ua

Гвоздика

Гвоздику, завдяки її гострому пряному аромату люблять додавати в різні страви, зокрема, рибні, м'ясні і навіть у випічку. А тим часом, вона є потужним седативним засобом і при передозуванні може викликати сонливість. Тому класти багато в їжу її не потрібно.

Кориця і мускатний горіх

Обидва ці компоненти широко використовують у випічці. Проте якщо з ними "переборщити", це може призвести до дуже небезпечних наслідків. Організм може відреагувати на них судомами або навіть конвульсіями.

Розмарин

Про розмарин ходять легенди, що він має омолоджуючий ефект. Однак при цьому мало хто знає, що його ні в якому разі не можна вживати вагітним жінкам. Він здатний викликати скорочення матки і навіть призвести до викидня. Не можна також  його вживати людям зі зниженою функцією нирок, тому що він дає велике навантаження на цей орган. Гіпертонікам теж він протипоказаний, позаяк підвищує кров'яний тиск.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Шавлія

Шавлія також широко використовується як приправа і в народній медицині. Однак ця трава водночас із тим, що дійсно корисна, може нанести шкоду здоров'ю. До її складу входить монотерпин. Ця речовина токсична. Вона може викликати судоми, напади тахікардії або навіть галюцинації.

М'ята

Приправи, якими не варто зловживати – небезпечні для здоров'я

М'ята вважається легким седативним засобом, який дозволяє заспокоїтися і заснути. Все це так, якщо вжити її в невеликій кількості. Якщо ж перебрати, то буде зворотний ефект – перезбудження і безсоння. А ще, вона дратує слизову оболонку шлунка, що може реанімувати зарубцьовану виразку або розбурхати "дрімаючий" гастрит.

Шафран

Ця пряність також вимагає чіткого дозування і зловживання нею загрожує небезпечними наслідками. П'ять грамів шафрану можуть наробити біди у вашому організмі. У вагітних, наприклад, спровокувати викидень на різних термінах. Симптомами отруєння шафраном такі: слабкість, блювота, кровотеча. Тому його потрібно дуже чітко дозувати.

Гірчиця, часник, гіркий перець

Ці спеції є найбільш часто вживаними та улюбленими всіма. Однак потрібно пам'ятати, що всі ці гострі компоненти надзвичайно дратують слизову оболонку внутрішніх органів. Тому при виразці, хронічному гастриті, хворобах кишечника їхнє вживання потрібно звести до мінімуму. Протипоказані вони також гіпертонікам, тому що підвищують артеріальний тиск.

Настоянка ялівцю

Настоянка ялівцю категорично протипоказана людям, в яких є проблеми з нирками. Та й людям зі здоровими нирками не варто надмірно захоплюватися нею: вона може вдарити по нирках будь-кого.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Магазинні приправи

Магазинні приправи, крім натуральних компонентів, також містять чимало хімічних. Приміром, барвники, підсилювачі смаку, в окремих випадках – консерванти. Всі вони можуть викликати алергію. А при регулярному вживанні від них виникають головні болі, діарея, можуть бути напади задухи, або може знизитися гострота зору. Вони також можуть призвести до ожиріння, а в найгірших випадках – і до онкології. Тому краще забути про магазинні приправи, при всій їхній спокусливості та легкості у використанні. Вживайте в їжу натуральні продукти.

Нагадаємо, гіпертоніки можуть скористатися порадами, які ми публікували раніше. Там, зокрема, названа приправа, яка допоможе знизити рівень холестерину в крові.

Головне