Байден ополчився на Трампа через події 6 січня: звернення новообраного президента

Автор: Марченко Любов

Через події, які сталися 6 січня під час штурму будівлі Конгресу США, новообраний президент Джо Байден жорстко ополчився проти свого попередника Дональда Трампа. Байден назвав учасників протесту "терористами", а Трампа звинуватив у нехтуванні демократії.

Байден ополчився на Трампа через події 6 січня: звернення новообраного президента - today.ua

Джо Байден звернувся до американської нації у зв'язку з подіями, що трапились у Вашингтоні 6 січня. Нагадаємо, того дня прибічники Трампа, натхнені своїм кумиром, рушили на будівлю Конгресу, де якраз почалося засідання, на якому повинні були офіційно оголосити Байдена переможцем президентських виборів.

Учасники акції протесту не обмежилися закликами і гаслами під будівлею Конгресу, а увірвалися в сам Капітолій. Через це засідання конгресменів було зірвано, їх терміново евакуювали з будівлі. При цьому охорона Капітолію намагалася зупинити розбурхану юрбу, проте їй це не вдалося. У підсумку, ЗМІ повідомляють про загибель чотирьох учасників зіткнення: трьох учасників протесту та одного поліцейського.

Загарбників витіснили з Капітолію нацгвардійці, що туди підоспіли. Вигнані з будівлі прихильники Трампа хотіли розташуватися табором на Капітолійському пагорбі, щоби все ж не дати конгресменам оголосити ім'я переможця президентських виборів. Однак силовики їх і звідти викурили сльозогінним газом.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

В результаті Конгрес знову зібрався на засідання, а ім'я Байдена, як переможця, таки, пролунало. Відразу по тому Джо Байден осмілів настільки, що затаврував свого попередника. Раніше він собі не дозволяв таких сміливих висловлювань.

Байден ополчився на Трампа через події 6 січня: звернення новообраного президента

"Протягом чотирьох років у нас був президент, який ясно висловив свою зневагу до нашої демократії, нашої Конституції, верховенства закону в усьому, що він робив", - заявив він про Трампа в своєму зверненні щодо подій 6 січня.

Джо Байден також заборонив називати прихильників Трампа, які увірвалися в Капітолій, учасниками протесту.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Вони не були учасниками протесту. Не смійте називати їх так. Це був буйний натовп, заколотники, внутрішні терористи", - підкреслив Байден.

Втім, наступного днч після того, що сталося, Дональд Трамп, якого попередньо заблокували в усіх соціальних мережах, теж виступив зі зверненням, характер якого свідчить, що у 45-го президента США значно поменшало бутнівного запалу. Він навіть пообіцяв, що учасники протесту "відповідатимуть за все".