Скільки доз вакцини від COVID-19 отримає Україна: у МОЗ озвучили реальні цифри

Як тільки препарат COVAX для вакцинації населення від COVID - 19 буде готовий, Україні виділять певну кількість доз. Подробиці майбутньої угоди розкрив головний санлікар України Віктор Ляшко.

Скільки доз вакцини від COVID-19 отримає Україна: у МОЗ озвучили реальні цифри - today.ua

За словами представника МОЗ, в Україну буде направлена вакцина від COVID - 19 в обсязі, достатньому для покриття щепленням 20 відсотків населення. Таким чином, препарат буде виділений Україні в кількості 8 мільйонів доз. Щеплення можна буде зробити або безкоштовно, або за спеціальною ціною. Про це розповів заступник голови Міністерства охорони здоров'я Віктор Ляшко.

За словами представника МОЗ, отримання Україною 8 млн доз вакцини передбачено механізмом глобального доступу до вакцин.

Скільки доз вакцини від COVID-19 отримає Україна: у МОЗ озвучили реальні цифри«За цим механізмом кожна країна, яка є членом, отримає вакцини для покриття щепленням близько 20% населення. Для України прогнозується близько 8 млн доз. Це і вакцина, яка гарантовано надійде в Україну різними обсягами, і вона може бути або безкоштовною, або за спеціальною ціною», - пояснив Віктор Ляшко під час виступу у вівторок, 4 серпня 2020 р.

Головний санітарний лікар України також додав, що з 25 вакцин від COVID-19, розроблених у світі на даний момент, шість знаходяться на завершальній стадії клінічних випробувань. Цілком ймовірно, вже до кінця поточного року препарат, що формує захист від коронавірусу в організмі людини, буде готовий до масового виробництва.

Нагадаємо, раніше відомий український лікар і телеведучий Євген Комаровський розкритикував загальну тенденцію носити медичні маски. За словами медика, це абсолютно марна трата грошей.