В умовах карантину найважче доводиться гіпертонікам, яким необхідно контролювати показники артеріального тиску. Як це зробити в домашніх умовах, без допомоги сторонніх, а також як знизити ризик стрибків і погіршення самопочуття, розповіли лікарі.
1. Насамперед гіпертонікам слід обзавестися електронним тонометром з плечовою манжетою, розмір якої повинен відповідати обхвату руки. За допомогою цього пристрою можна виміряти тиск самостійно, на відміну від механічних тонометрів.
2. Щоб показники вашого здоров'я виявилися максимально точними, слід вимірювати тиск уранці та ввечері в один і той же час. Завжди робіть це перед тим, як вип'єте ліки, поснідаєте і зробите зарядку. Спочатку виміряйте тиск, а потім вже приступайте до звичайних справ.
3. На період самоізоляції виключіть з раціону алкогольні і кофеїновмісні напої. Вони спотворюють показники, а також можуть стати причиною нападу.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
4. Міряйте тиск, лише у спокійному стані. Ноги поставте паралельно одна одній, а руку зручно розташуйте на столі. Зробіть заміри, запишіть результат, а потім, через дві хвилини, виміряйте тиск ще раз. Це дозволить отримати більш точний результат.
5. Ведіть щоденник здоров'я. Записуйте в нього всі показники тонометра по датах.
6. Виключіть з меню солону, перенасичену спеціями, жирну і копчену їжу. Їжте багато свіжих овочів і фруктів. Каші, нежирне м'ясо і риба повинні бути основними продуктами у вашому раціоні. Пам'ятайте також, що бобові містять магній – це найважливіший для вас мікроелемент.
7. Помірні, але регулярні фізичні навантаження допоможуть почувати себе бадьоро і уникнути гіпертензії.
Щоб гіпертонія відступила, використовуйте сім народних методів для нормалізації артеріального тиску. Пам'ятайте, що здоров'я залежить не від генетики, а від готовності і бажання позбутися від хвороби.