Росія вмовила Болгарію побудувати газопровід в обхід України

1342
Росія вмовила Болгарію побудувати газопровід в обхід України - today.ua
Фото: rbc.ua

Болгарія, яка зараз майже повністю залежить від поставок російського газу, що транспортується через Україну і Румунію, взяла на себе зобов’язання побудувати новий газопровід для перекачування російського газу з Туреччини до Сербії.

Це випливає з контракту, який уклали російський “Газпром”, болгарський “Булгаргаз” та швейцарська фірма “МЕТ”.

Тим часом в Євросоюзі та США занепокоєні, що проект на 1,4 млрд євро може посилити залежність ЄС від російського газу і підірвати українську безпеку.

За прогнозами експертів, після 2019 року Болгарія отримуватиме російський газ через газопровід “Турецький потік”, який вже прокладають по дну Чорного моря.

А після 2020 року влада Болгарії планує задовольняти до 30 відсотків своєї потреби в природному газі з азербайджанського родовища транзитом через Грецію.

У зв’язку з активізацією будівництва Росією газопроводів в обхід України, все реальніше стає загроза скорочення, а можливо, і повного припинення транзиту російського газу по території України в Європу.

Нагадаємо, канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про небезпеку проекту “Північний поток-2”, адже Росія може використовувати цей проект для розширення можливостей дестабілізації України.

загрузка...