Росія терміново скликає засідання Ради безпеки ООН щодо ситуації в Україні

Росія ініціювала термінове скликання Ради безпеки ООН щодо ситуації в Україні під приводом четвертої річниці підписання Мінських угод. Про це повідомив речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

Росія терміново скликає засідання Ради безпеки ООН щодо ситуації в Україні - today.ua

"Нам відомо, що Російська Федерація звернулася до голови Ради Безпеки ООН з проханням скликати 12 лютого засідання Радбезу щодо ситуації в Україні. Задекларований привід – четверта річниця підписання Мінських домовленостей", - розповів дипломат.

За словами українського дипломата, справжня мета Росії - відволікти увагу від спеціального засідання Генеральної Асамблеї ООН, присвяченого п’ятій річниці агресії проти України, яке має відбутися 20 лютого.

Ніколенко наголосив, що скликання цього засідання видається особливо цинічним, враховуючи відсутність прогресу у виконанні Мінських домовленостей з боку РФ.

"Якщо російська сторона так палко переймається Мінськими домовленостями, то чому досі не виконала жодного із пунктів цих документів? Чому російська делегація в ООН не скликала засідання Радбезу, коли підтримувані нею маріонетки сотні разів порушували режими припинення вогню, обстрілювали житлові квартали Маріуполя, Пісків чи Авдіївки, або її бандитські формування блокували роботу спостерігачів ОБСЄ, в тому числі шляхом знищення БПЛА моніторингової місії?" - наголосив він.

Він додав, що вибір дати проведення засідання Ради Безпеки не випадковий, оскільки на 12 лютого в ООН запланована презентація плану гуманітарного реагування для України на 2019 рік. Йдеться про допомогу в розмірі $163 млн для 2,3 млн українців, що постраждали внаслідок агресії РФ.
Нагадаємо, заступник міністра закордонних справ Росії Олександр Панкін заявив, що якщо ЄС буде перешкоджати реалізації проекту "Північний потік – 2", тоді у Європи виникнуть газові проблеми.

Раніше повідомлялося, що Росія вирішила не відправляти своїх спостерігачів на президентські вибори в Україну.

ДЖЕРЕЛОukrinform.ua