Рак в Україні поширюється швидше, ніж у Європі: тривожна статистика МОЗ

Статистика поширення раку в Україні просто шокує. Наша країна займає друге місце у світі за темпами поширення онкологічних захворювань. У даний час на обліку в країні перебуває близько 1 мільйона осіб. Проблема також полягає в тому, що відсоток рецидиву досить високий, і багато перехворілих на рак знову повертаються до лікування.

Рак в Україні поширюється швидше, ніж у Європі: тривожна статистика МОЗ - today.ua

За словами медиків, у тих, хто поборов рак, є високий ризик розвитку ще одного злоякісного новоутворення, серцево-судинних захворювань, діабету або остеопорозу.

Щоб знизити ризик захворювання і рецидиву, слід дотримуватись правил здорового харчування, багато рухатися і уважно стежити за станом здоров'я. Зокрема, потрібно не пропускати планові обстеження, стежити за своєю вагою, підвищення якої збільшує ризик розвитку онкології, правильно харчуватися (вживати фрукти, овочі та цільні зерна і уникати продуктів з високим ступенем переробки, крохмалю і цукру). Також необхідно регулювати час проведений на сонці і позбавлятися від шкідливих звичок (куріння, алкоголь).

Фахівці акцентують увагу на тому, що біологічно активні добавки для профілактики раку використовувати не можна.

Популярні зараз

 • Клієнтам ПриватБанку розповіли, що робити, якщо банкомат “ковтнув“ картку і не віддає: покрокова інструкція
 • Скільки цибулі та яєць потрібно додавати у котлети: досвідчені господині назвали правильні пропорції інгредієнтів
 • Подвійний френч: новий тренд манікюру 2022, який прийшов на зміну класичному нейл-дизайну
 • Дженніфер Лопес вийшла у світ з 13-річною дочкою в трендовому вкороченому светрі та довгій джинсовій спідниці
 • Близько 22% онкохворих у світі помирають від раку, який виник внаслідок куріння. Відмовившись від куріння, можна зменшити ризик розвитку раку на 70%.

  В Україні рак молочної залози лідирує серед інших онкологічних патологій. Його виявляють у жінок на 45% частіше, ніж в інших країнах. У групі ризику - жінки старше 40 років, яким показано робити мамографію раз на рік.

  Раніше повідомлялося, що телеведуча Алла Мазур перемогла рак і повернулася до своєї роботи на телебаченні.

  ДЖЕРЕЛОmed.obozrevatel.com