Президент Петро Порошенко доручив Національному банку України (НБУ) зробити все можливе для недопущення паніки серед населення у зв'язку з визнанням націоналізації ПриватБанку незаконною та зберегти заощадження клієнтів держбанку. Про це він заявив на засіданні РНБО у четвер, 18 квітня.
"Сьогодні нашими скоординованими діями ми повинні прибрати будь-які ризики, захистити інтереси людей, захистити позицію щодо стабільності національної грошової одиниці та не допустити паніки, яка може бути викликана на ринку", - повідомив Порошенко.
Президент також доручив Національному банку забезпечити ПриватБанк готівкою для безперебійної роботи і запропонував РНБО доручити Міністерству фінансів проаналізувати всі ризики і наслідки, які можуть настати у разі виконання рішення суду щодо скасування націоналізації ПриватБанку.
"До Національного банку звертаємося: забезпечити безперебійну роботу всіх відділень ПриватБанку, укомплектувати їх необхідною готівкою, щоб не допустити збоїв у функціонуванні. Наскільки я розумію, якщо ми візьмемо 155 млрд гривень докапіталізації банку, це потягне за собою ризики у вигляді 100 млрд додаткового фінансування Фонду гарантування фізосіб. Виплата цих коштів буде мати ризики для інфляції, курсу", - сказав президент.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Глава держави доручив Генеральній прокуратурі і Службі безпеки України оцінити підстави для відкриття кримінального провадження проти суддів Окружного адміністративного суду Києва, які винесли рішення про незаконність націоналізації ПриватБанку.
"Звертаюся з проханням до СБУ та Генпрокурора оцінити після завершення всіх необхідних судових процедур можливість і підстави для порушення кримінальної справи за неправочинне рішення суддів, які винесли ці позиції, не втручаючись в аналіз цього рішення по суті", - сказав Порошенко.
В НБУ зазначили, що "будуть захищати права вкадників, їх заощадження, а також права всього народу України, який є акціонером ПриватБанку".
За словами заступника голови Нацбанку Катерини Рожкової, якби в 2016 році не націоналізували ПриватБанк, то його б довелося ліквідувати, а тоді банк мав 20 мільйонів клієнтів. Саме тому рішення про націоналізацію було дійсно вимушеним, підкреслила Рожкова.
Раніше повідомлялося, що 18 квітня 2019 року в Окружному адміністративному суді міста Києва було оголошено рішення, згідно з яким націоналізація ПриватБанку визнана незаконною. Ігор Коломойський, у свою чергу, заявляв, що не збирається повертати ПриватБанк. Його нова вимога — це компенсація в 2 млрд доларів за націоналізацію.