Майбутній президент України повинен брати приклад з нинішнього глави РБ Олександра Лукашенка. Так вважають 13,44% українців. Про це свідчать результати опитування, проведеного аналітичним центром "Нова Європа", який стосувався очікувань громадян щодо деяких аспектів зовнішньої політики нового глави держави.
У той же час, політичний стиль канцлера ФРН Ангели Меркель імпонує 9,83% опитаних громадян. На третьому місці за популярністю - лідер Литви Даля Грібаускайте. На останньому місці опинився прем'єр Угорщини Віктор Орбан. Також, як виявилося, політичні звички президента країни-агресора Володимира Путіна виявилося близькими для 2,86% опитаних, що дало можливість главі Кремля зайняти шосте місце цього рейтингу, одразу за президентами США Дональдом Трампом і Польщі - Анджеєм Дудою - з однаковим результатом у 4,17%.
При цьому, майже половина опитаних (49,85%) не могли визначитися з відповіддю.
Популярні зараз
Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією
Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші
Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру
Десятки тисяч українських домогосподарств отримають грошову допомогу від ЄС
Результати про політику-зразка для наслідування майбутнього президента України прокоментував прес-аташе Представництва Європейського Союзу в Україні та Євген Глібовицький.
За його словами, Олександр Лукашенко - це очікування українців, що хтось прийде і вирішить усі їхні проблеми, оскільки в Україні існує запит на лідера, який зможе забезпечити безпеку.
"Ми виходимо з тоталітарної травми. Ми не власна модель лідерства. А з тих моделей, що ми бачимо за кордоном, білоруська модель здається нам безпечною", зазначив Євген Глібовицький.
За його словами, високий показник Лукашенко серед українців має одне пояснення - це патерналізм, тобто система відносин, при якій влада забезпечує потреби громадян, а ті дозволяють владі нав'язувати їм моделі поведінки.
Дослідження, яке провів Центр "Нова Європа" в рамках проекту "Програма сприяння громадської активності "Долучайся!", фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), складається з чотирьох хвиль особистих інтерв'ю. В рамках кожної з хвиль було опитано не менше 2000 громадян України віком від 18 років.
Дизайн вибірки відповідає розподілу дорослого населення України за віком, статтю та типом населеного пункту згідно з даними Державної служби статистики України станом на 1 січня 2017 р. (за винятком АР Крим та непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей).
Похибка вибірки (без врахування ефект дизайну) не перевищує 2,2%.
Нагадаємо, президент Білорусі Олександр Лукашенко назвав "непорозумінням" війну на Донбасі.
У той же час він заявив про готовність об'єднатися з РФ.