Франція опинилася в пеклі боротьби з ісламістською ідеологією: що сказав президент Макрон

Франція сьогодні мимоволі опинилася на передньому краї боротьби з радикальним ісламізмом. Фактично країна веде війну проти ісламістської ідеології. Саме так охарактеризував те, що нині відбувається в цій країні, міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дерманен.

Франція опинилася в пеклі боротьби з ісламістською ідеологією: що сказав президент Макрон  - today.ua

У Франції мобілізовані додаткові армійські підрозділи для охорони культових закладів, шкіл та інших місць скупчення і перебування людей. Після того, як всю країну і весь світ сколихнули криваві, і головне абсурдні, розправи ісламістів із людьми, які сповідують інші погляди, ситуація у Франції загострилася вкрай.

Не встигли французи оговтатися від убивства шкільного вчителя, який просто показав дітям карикатури на пророка Мухамеда, як ілюстрацію до питання про свободу слова, як озброєний фанатик здійснив напад прямо у церкві в Ніцці, позбавивши життя трьох ні в чому не винних людей.

Франція опинилася в пеклі боротьби з ісламістською ідеологією: що сказав президент Макрон

"Ми у стані війни з ворогом усередині і назовні. Нам треба усвідомлювати, що будуть і інші події такі, як ці жахливі напади", - попередив міністр Жеральд Дерманена в інтерв'ю  радіостанції RTL.

Президент Макрон, якому тепер протести "жовтих жилетів" вже напевно здаються дитячою забавкою порівняно з тим лихом, що зараз поширюється в його країні, заявив, що французів не вдасться залякати ніяким терористам. Вони й надалі відстоюватимуть базові цінності демократичного суспільства, хоча ситуація, звісно, дуже важка.

"Наша країна - це наші цінності, відповідно до яких кожен може бути віруючим, або невіруючим. Права має кожна релігія. Наша рішучість абсолютна. Подальші дії будуть спрямовані на захист усіх наших співгромадян", - наголосив Макрон у своєму Twitter.

Звісно, далеко не вся та частина людства, що сповідує іслам, так радикалізована. Більшість людей налаштовані жити в мирі і злагоді з віруючими усіх конфесій. Проте, на жаль, саме радикальна частина ісламського світу нині намагається диктувати норми і стиль життя не лише іновірцям, але й нормальним людям, які належать до мусульманського світу. Отже, якщо сьогодні Франція не встоїть у цій боротьбі, це лихо може дуже швидко поширитись всією Європою.